رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۵-۰۳ ۱۰:۱۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۸

میله های زندان عاقبت کلاهبردار ده میلیارد ریالی اینستاگرامی

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگیری کلاهبردار ده میلیارد ریالی اینستاگرامی در هرمزگان خبر داد و گفت: مطالبه حق هموطنان در فضای مجازی از اهداف پلیس فتا است و تلاش تمامی کارکنان این پلیس رضایت خداوند و آرامش مردم جامعه است.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: با مراجعه یکی از شهروندان هرمزگانی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی در فضای مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مبلغ کلاهبرداری ۵۰ میلیون تومان بوده است، ادامه داد: شاکی در یکی از صفحات شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک فروشنده موتور سیکلت خارجی آشنا و جهت خرید به وی پیام می دهد .

سرهنگ افتخاری افزود: متهم به بهانه نوسان قیمت ارز در بازار تمام هزینه را قبل از تحویل کالا مطالبه کرده و شاکی نیز مبلغ را در اختیار وی قرار می دهد و پس از آن دیگر پاسخگوی وی نمی باشد.

وی گفت: با تلاش کارآگاه مهندسین پلیس فتا و با استفاده از شیوه های علمی و تخصصی کارشناسان این پلیس متهم شناسایی و با هماهنگی مقامات قضایی طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاه خود دستگیر شد . 

این مسئول انتظامی افزود: متهم پس از دستگیری با توجه روبرو شدن با مستندات پرونده لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اقرار کرد.

سرهنگ افتخاری گفت: متهم به ۱۰ فقره کلاهبرداری خود به مبلغ ده میلیارد ریال اقرار کرد و پرونده  پس از تکمیل به دادسرا ارسال و متهم روانه زندان شد .

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه عاقبت کلاهبرداران در فضای مجازی رویارویی با افسران پلیس فتا است ، ادامه داد: مطالبه به حق هموطنان در فضای مجازی از اهداف پلیس فتا است و در این راستا از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت هرگونه مشکل و مزاحمت در فضای مجازی می توانند از طریق مراجعه حضوری و یا سایت پلیس فتا بخش گزارش مردمی گزارش خود را ارسال کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط