رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-05 08:47
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 143629

گوشی هوشمند محل مناسبی برای ذخیره اطلاعات خصوصی نیست

رئيس پلیس فتا اصفهان گفت: فردی كه با پیدا کردن گوشی هوشمند يكی از شهروندان و دسترسی به اطلاعات خصوصی ذخیره شده در آن اقدام به تهدید و اخاذی از وی کرده بود توسط پليس فتا استان شناسايی و دستگير شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه پس از گم شدن تلفن همراه وی فردی ناشناس قصد اخاذی و سوءاستفاده از او را دارد بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی اظهار داشت چند ساعت پس از مفقودیت تلفن همراه زمانی که با شماره خود تماس گرفتم، فردی که پاسخگوی تماس بود با توجه به اینکه تلفن همراه حاوی تصاویر و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی بود، من را تهدید به انتشار آنها در فضای مجازی کرد و در قبال آن درخواست مبلغ 60 میلیون ریال کرد.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهم شناسایی و در یک عملیات پلیسی توسط کاراگاهان پلیس فتا استان دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: نگهداری عکس و فیلم بر روی تجهیزات کامپیوتری قابل حمل اشتباه بوده و برای نگهداری اطلاعاتی مانند عکس و فیلم‌های خصوصی خود از حافظه‌های جانبی استفاده کنید و در حفظ و نگهداری آن‌ها دقت لازم را بعمل بیاورید، تا افراد سودجو و فرصت طلب نتوانند از اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه سوء استفاده کنند، همچنین برای تلفن همراه خود رمزهای پیچیده انتخاب تا قابل حدس زدن نباشد.

وی از شهروندان درخواست کرد : در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط