رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:59
کد خبر: 143640

بازدید فرمانده انتظامی استان کرمان از پلیس فتا

فرمانده انتظامی کرمان در حاشیه بازدید از پلیس فتا این استان ، ضمن بیان اینکه هدف اصلی نیروی انتظامی خدمت رسانی به مردم است، افزود : پلیس فتا کرمان اقدامات خوبی را در تأمین و برقراری امنیت در فضای مجازی انجام داده است.

سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه پلیس فتا در نوک پیکان پویایی و تغییر و تحولات روز دنیاست، بر توسعه ساختاری و تأمین زیرساخت های بنیادین با تقدم کیفی سازی در این پلیس تاکید کرد.

وی گفت : حفاظت و صیانت ازهویت دینی و ملی‌، مراقبت و پایش از حوزه فناوری برای ممانعت از تعرض به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه‌، حفظ حریم خصوصی و آزدای‌های مشروع در فضای تبادل اطلاعات از دیگر ماموریت‌های این پلیس تخصصی می‌باشد.

وی با تاکید براینکه پلیس فتا از نیروهای جوان و با دانش و تحصیل کرده برخوردار است، گفت: پلیس فتا یک مجموعه به روز است و در تمامی زمینه‌ها خود را به خوبی نشان داده است و این از همت بالای این مجموعه است.

فرمانده انتظامی کرمان با بیان اینکه امروزه شاهد افزایش قربانیان فریب‌های اینترنتی درسطح جامعه هستیم و افراد بیشتری سرمایه‌های خود را از این طریق از دست می‌دهند ،افزود: اطلاع رسانی مناسب و افزایش دانش وآگاهی عمومی مردم ازطریق برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی می‌تواند نقش به سزای در پیشگیری از آسیب و تهدیدات فضای مجازی ایفا کند.

وی ادامه داد: امروز پلیس فتا، ضمن پاسخگو و موثر بودن، صاحب سبک است به گونه ای که آوازه توانمندی و کارآیی این پلیس از مرزهای ملی عبور کرده و با سرآمد شدن به یک پدیده جهانی تبدیل شده تا جایی که می توان از این پلیس الگوبرداری کرد.

سردار ناظری به نقشه راه این مجموعه در حوزه های مختلف ماموریتی اشاره کرد و صیانت از کارکنان،ارتقاء تعاملات درون و برون سازمانی، رعایت حقوق شهروندی ، مقابله جدی با مخلان نظم و امنیت در فضای مجازی و ارتقاء امنیت اجتماعی را از جمله این خط مشی ها برشمرد . 

این مقام ارشد انتظامی خطاب به رئیس و کارکنان پلیس فتا کرمان گفت: شما در نوک پیکان پویایی، تغییرات و تحولات روز دنیا قرار دارید البته تلاش و اهتمام شما در راستای توانمندی و پویایی پلیس فتا در حوزه ماموریتی و نیز مبارزه با جرایم سایبری برکسی پوشیده نیست و قابل تقدیر است که این برای نیروی انتظامی و نیز کشور یک افتخار محسوب می شود.

سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فضای مجازی و فراوانی جرایم رایانه ای موجود در استان به تبیین اقدامات پلیس فتا در جهت کاهش جرایم رایانه ای و اطلاع رسانی به مردم و برخورد با مجرمان سایبری پرداخت.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط