رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 143692

چه کسی به وای‌فای من متصل است؟

اگر گمان می‌کنید اتصالات وای فای شما کند است، به این معنا است که شخص دیگری بدون اجازه شما در حال استفاده از آن است. بنابراین ما قصد داریم چند برنامه اندرویدی وای‌فای را برای تشخیص نفوذ گرها در لیست قرار دهیم. بیایید تعدادی از بهترین برنامه اندرویدی وای‌فای که به کاربر کمک می‌کند تا بفهمد چه کسی به وای فای 2019 او وصل است، را با یکدیگر مرور کنیم.

شکی نیست که اینترنت بخشی از زندگی انسان‌هاست و دلیل آن، افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های متصل به اینترنت است. به نظر می‌رسد برقراری اتصال به وای‌فای، در حال تبدیل‌شدن به امری اجباری در سراسر جهان است.

همانند سایر دستگاه‌های متصل به اینترنت، شبکه وای‌فای در منزل یا محل کار نیاز به توجه و مراقبت دارد. بسیاری از کاربران از سرعت‌پایین وای‌فای خود در هنگام اتصال شکایت دارند. در تعیین سرعت وای‌فای، عوامل خاصی مانند تنظیم محدودکننده سرعت، استفاده هم‌زمان چند کاربر از وای‌فای و یا عدم دریافت مناسب سیگنال توسط دستگاه شما و غیره دخالت دارند.

در بیشتر موارد، تعداد دستگاه‌های متصل به یک شبکه وای‌فای منجر به کاهش سرعت آن می‌گردد. از آنجائی که سرعت اینترنت شما محدود می‌گردد، اتصال دستگاه‌های دیگر موجب کاهش بیشتر سرعت می‌گردد. بنابراین، آگه فکر می‌کنید اتصال وای‌فای شما از سرعت پایینی برخوردار است، ممکن است به این دلیل باشد که شخص دیگری بدون اجازه شما در حال استفاده از آن است. در این مقاله، ما قصد داریم چند نوع از بهترین نرم‌افزارها را برای بررسی اتصالات اینترنتی، با شما به اشتراک بگذاریم، تا به شما کمک کند دزدان وای‌فای خود را شناسایی و آن‌ها را مسدود کنید. بنابراین، در این بخش، فهرست 8 نوع از بهترین نرم‌افزارهای اندرویدی را برای پی بردن به این‌که "چه کسی به وای‌فای من وصل است" را بررسی می‌کنیم.

Fing-Network Tools

Fing-Network-Tools-1.jpg

یکی از بهترین نرم‌افزارهای تحلیلگر قابل‌دسترس در فروشگاه گوگل پلی است. بهترین امتیاز این نرم‌افزار این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کل شبکه وای‌فای را برای جستجوی دستگاه‌های متصل بررسی کنند. با استفاده از ابزارهای شبکه‌ای fing می‌توانید دقیق‌ترین شناسایی دستگاه را از نشانی پروتکل اینترنت یا IP، مک آدرس یا آدرس فیزیکی دریافت کنید. ازاین‌رو، این نرم‌افزار، یکی از بهترین نرم‌افزارهای اندرویدی است که شما می‌توانید با استفاده از آن‌کسی را که به وای‌فای شما متصل شده را بیابید.

IP Tools

IP-Tools.jpg

اگر شما در جستجوی برنامه‌ای هستید تا از طریق آن بتوانید تصویر کامل و روشنی از وضعیت شبکه خود را دریافت کنید، ابزار آی.پی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. این نرم‌افزار، دارای تحلیلگر وای‌فای قدرتمند است که می‌تواند دستگاه‌های متصل به شبکه وای‌فای خود را اسکن و پیدا کند. این نرم‌افزار همچنین اطلاعات کامل دستگاه اتصال را مانند نشانی آی.پی، مک آدرس، نام دستگاه و غیره را نشان می‌دهد. پس یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای تحلیلگر وای‌فای است که شما می‌توانید از آن در تلفن هوشمند خود استفاده کنید.

Net Cut

NetCut.jpg

این نرم‌افزار می‌تواند تمامی کاربران شبکه را در وای‌فای شناسایی کند. استفاده از این برنامه، نیازمند روت کردن دستگاه اندروید است. آن چیزی که موجب جذابیت بیشتر Net Cut یا قطع اتصال دیگران به اینترنت می‌گردد، توانائی آن برای قطع شبکه بین کاربران دو شبکه در سطح محلی است. بااین‌وجود، برای استفاده از آن، نیازمند یک گوشی هوشمند با سیستم‌عامل اندروید است. علاوه بر آن، این نرم‌افزار، ابزاری به نام Net Cut Defender را ارائه می‌دهد، که یکی از بهترین ابزارهای است که می‌توانید بر روی گوشی هوشمند خود مورداستفاده قرار دهید.

ez Net Scan

ezNetScan.jpg

یکی از بهترین ابزارهای شبکه‌ی دستی برای مدیران شبکه است. نرم‌افزار اندروید به‌طور مؤثر شبکه بی‌سیم را جستجو کرده و فهرست تمام دستگاه‌های متصل به یک شبکه را نمایش می‌دهد. علاوه بر آن، این نرم‌افزار کاربران چند گزینه دیگر را مانند تخصیص آیکون و نام تگ را به هر دستگاه خاص ارائه می‌دهد. از دیگر ابزارهای پشتیبانی این نرم‌افزار، Ping یا ابزار شبکه‌ای برای آزمایش میزان دسترسی میزبان در شبکه پروتکل اینترنت و Trace route که ابزاری برای ردیابی مسیر حرکت بسته‌های شبکه‌ای درآیی و غیره است، می‌باشد. نکته مهم در رابطه با این نرم‌افزار این است که در ایران پشتیبانی نمی‌شود.

Network Scanner

Network-Scanner.jpg

اسکنر شبکه، یکی از پیشرفته‌ترین برنامه‌های وای‌فای است که می‌توانید بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. این نرم‌افزار علاوه بر اسکن نمایش دستگاه‌های فای متصل، آسیب‌پذیری مشکوک یا مسائل امنیتی در شبکه را نشان می‌دهد. همچنین شبکه اسکنر، ابزارهای پیشرفته‌ای برای ping، wake on Lan، Trace route، و غیره ارائه می‌دهد. این برنامه با یک رابط کاربری عالی، بدون شک، بهترین نرم‌افزار اسکن وای‌فای اندرویدی است که می‌توانید امروزه مورداستفاده قرار دهید.

Wi-Fi Thief Detector

WiFi-Thief-Detector.jpg

برنامه‌ای امنیتی برای شناسایی دستگاه متصل شده به وای‌فای است. اگر شما در جستجوی برنامه اندرویدی امنیتی در جهت شناسایی دستگاه‌های متصل شده به شبکه وای‌فای خود هستید می‌توانید این نرم‌افزار را امتحان کنید. این برنامه اساساً یک برنامه اسکن شبکه است که به کاربران کمک می‌کند تا دستگاه‌هایی را که به وای‌فای متصل هستند، شناسایی کند.

علاوه بر آن، این برنامه برخی از اطلاعات مهم در مورد دستگاه‌های متصل شده از قبیل آدرس پروتکل اینترنت، مک آی دی که موجب شناسایی منحصربه‌فرد کارت واسطه شبکه می‌شود و لیست فروشندگان و غیره را نشان می‌دهد.

Network Connection

Network-Connections.jpg

از دیگر برنامه‌های اندرویدی است که در جهت تشخیص و شناسایی همه دستگاه‌های متصل به شبکه وای‌فای شما می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. درواقع، این برنامه نوعی مدیریت شبکه است که نمایش و نظارت بر تمام اتصالات ورودی و خروجی را به عهده دارد. علاوه بر آن، این نرم‌افزار اطلاعات دقیق آدرس پروتکل اینترنت هر دستگاه را نشان می‌دهد. ازاین‌رو، اتصالات شبکه، یکی دیگر از بهترین برنامه‌های اندرویدی برای شناسایی دستگاه‌های متصل به وای‌فای است.

?Who is on my Wi-Fi

Who-is-on-my-WiFi.jpg

چه کسی به وای‌فای من متصل است؟ همان‌طور که از نام برنامه برمی‌آید، این نرم‌افزار، یک برنامه اندرویدی است که می‌تواند به کاربر در جهت شناسایی دستگاه‌های متصل به وای‌فای کمک کند. بهترین امتیاز این نرم‌افزار، این است که می‌تواند تنظیمات روتر را برای روترهای محبوب مانند D-Link و TP-Link و غیره فراهم کند. بنابراین، پس از شناسایی دستگاه ناشناخته، می‌توانید به‌راحتی دستگاه را از طریق برنامه خود مسدود کنید. ازاین‌رو، این نرم‌افزار از بهترین برنامه‌های اندرویدی برای جستجو و یافتن کسی است که به دستگاه شما متصل است.

 

مترجم: فرحناز اسکندرلو

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط