رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-08 10:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 143712

1000 گیگابایت هدیه به کاربران واتساپی به مناسبت دهمین سالگرد واتساپ

اخیراً در اینترنت کلاهبرداری جدیدی که از عنوان واتس اپ  سوء استفاده  و ادعا می کند که داده‌های اینترنتی رایگان ارائه می‌دهد ، درحال انتشار است. که دراین نوع کلاهبرداری کاربران گمان می‌کنند که به آنها 1000 گیگابایت داده رایگان به مناسبت دهمین سالگرد واتس اپ هدیده داده می‌شود.

این کلاهبرداری با ارسال  پیشنهادی به دلیل اعضای وفادار این سرویس به کاربران ارائه شده است. که این پیام از طریق WhatsApp ارسال نشده است.
این موضع برای کاربران با دریافت پیام تبلیغاتی کلاهبرداری آغاز می شود که می گوید: "WhatsApp 1000 گیگابایت اینترنت رایگان ارائه می دهد!" در این پیام همچنین پیوندی (لینک) وجود دارد که در صورت کلیک ، کاربران را به صفحه‌هاتی هدایت می‌کند که یک سری سؤال را در قالب بررسی از آنها می پرسد.
علاوه بر این ، برای گسترش این موضوع، از قربانیان خواسته می شود تا حداقل 30 نفر را برای ادعای پاداش به اشتراک بگذارند. محققان ، این را "صرفاً راهی برای افزایش دستیابی به کمپین" می نامند.

هدف کلاهبرداران
هدف نهایی کلاهبرداران ، اجرای کلاهبرداری با کلیک از طریق این نوع کلاهبرداری است. این به نوبه خود به آنها کمک خواهد کرد تا با استفاده از کلیک‌های تبلیغاتی جعلی ، سودهای بزرگی کسب کنند.

چگونه این موضوع را تشخیص دهیم
 ارسال پیام از منابع و یا اشخاص ناشناس علائم این کلاهبرداری است. کاربران همچنین قبل از به اشتراک گذاری پیام ، باید صحت پیشنهاد و پیام را بررسی کنند.

نکته شایان ذکر
محققان ESET گفتند که هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از پیوند مخرب برای نصب بدافزارها که می‌تواند اطلاعات شخصی را ضبط کند استفاده نشده است. در حقیقت، مشخص شده است که دامنه مورد استفاده در این کلاهبرداری همچنین بسیاری از کلاهبرداری‌های تبلیغاتی دیگر است که وانمود می‌شود از شرکت‌های معتبر (مارک دار) مانند Nestle ، Adidas و Rolex هستند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط