رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:58
کد خبر: 143748

تروجان جدید(یکی از قوی‌ترین هک‌ها) قصد سرقت ارز مجازی بیت‌کوین را دارد

چندین شرکت امنیتی این هفته هشدار دادند که مجرمان ارز دیجیتالی بیت‌کوین را با بدافزارهای جدید برای سرقت کیف پول‌های آنلاین قربانیان، هدف قرار می دهند.استفان دوهرتی، مهندس پاسخگویی امنیتی در سیمانتک، روز پنجشنبه در یک پست وبلاگ نوشت: یک تروجان جدید به نام Infostealer.coinbit در حال انتشاراست و کیف پول‌های دیجیتالی بیت‌کوین را که بر روی رایانه‌های دارای ویندوز نصب شده‌اند، هدف‌گیری می‌کند.

 

این بدافزار سعی دارد کیف پول دیجیتالی بیت کوین کاربر را پیدا کرده و آن را به مهاجمان ارسال کند.

Doherty گفت: "ما انتظار داریم(کد مشابه) راه دیگری به  بدافزار‌های دیگر با توجه به میزان توجهی که هم‌اکنون این نوع حمله دریافت میکند، و با مقدار بیت‌کوین‌های موجود برای خرید، پیدا کند."

بیت کوین نوعی پول مجازی است که در سال 2009 ایجاد شده است که می‌تواند بدون مراجعه به بانک، به صورت ناشناس از شخص به شخص دیگر منتقل شود.

usebitcoin-4096x2253.jpg

آنها امروز توسط برخی از بازرگانان آنلاین پذیرفته شده‌اند و می‌توان آنها را با مبادلات واقعی دلار در صرافی‌های آنلاین، مانند Mtgox.com معامله کرد. در اوایل هفته جاری، یک کاربر با عنوان "allinvain" در تالار گفتگوی بیت‌کوین نوشت که یک هکر 25000 بیت‌کوین را که به لحاظ نظری 500000 دلار با نرخ ارز فعلی ازحسابش سرقت کرده است.

کاربر نوشت: "نیازی به گفتن نیست که احساس می‌کنم ایمان به بیت‌کوین را از دست داده‌ام."

شان سالیوان، مشاور امنیتی در شرکت ضد ویروس F-Secure، روز جمعه در یک وبلاگ گفت که این بدافزار توسط  لینک‌هایی  که از طریق یک برنامه چت فروم بیت‌کوین ارسال می‌شود، توزیع می‌شوند.

android-malware.jpg

Symantec Doherty گفت، با توجه به بدافزار، کاربران بیت‌کوین باید کیف پولهای دیجیتالی خود را رمزنگاری کرده و از پسوردهای قوی استفاده کنند تا از تاکتیک‌های ظالمانه مهاجمان برای باز‌کردن کیف پول خود جلوگیری کنند.بیت کوین اخیرا به دنبال  گزارش Gawker در مورد بازار داروهای زیرزمینی معروف به جاده ابریشم مورد توجه واقع شده است که در آن بیت‌کوین روش پرداخت استاندارد هروئین، کوکائین، LSD و سایر مواد غیرقانونی است.همچنین بیت کوین‌ها مورد استقبال گروه هکرها LulzSec قرار گرفته‌اند که هفته گذشته در توییتر اعلام کرد که مبلغی بیش از 72000 دلار ارز دریافت کرده است.در نتیجه، احتمالاً حملات با هدف قرار دادن بیت کوین‌ها شیوع بیشتری پیدا می‌کند.

محققان سیمانتک هشدار داده‌اند که کامپیوترهای به خطر افتاده احتمالاً در آینده برای استخراج بیت‌کوین برای کسب بیت‌کوین با استفاده از قدرت محاسباتی یک ماشین و نرم‌افزار منبع باز بیت‌کوین برای حل مشکلات رمزنگاری مورد استفاده قرار بگیرند.

این شرکت امنیتی هیچ بات نتی botnet(کامپیوتری که پیام اسپم می‌فرستد) برای استخراج بیت کوین شناسایی نکرده است، اما گفته است با داشتن یک شبکه 100000 رایانه‌ای به خط یک مهاجم می‌تواند در مدت 24 ساعت معادل 3000 دلار معادل بیت‌کوین را بدست آورد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط