رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-13 07:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 143791

حمله هکرهای چینی به TeamViewer در سال 2016

تيم TeamViewer اعلام کرده که هکرهاي تحت حمايت دولت چين در سال 2016 اين شرکت را هدف قرار داده‌ و حملات سايبري عليه آنها انجام داده‌اند.

در ابتدا  این خبر توسط خبر گذاری Der Speigel که یک روزنامه آلمانی می‌باشد، گزارش شد و پس از آن تیم توسعه دهنده  TeamViewer آن را تایید کرد. همچنین به احتمال خیلی زیاد هکر‌ها تحت حمایت دولت چین قرار داشته‌اند.

تیم توسعه دهنده TeamViewer اعلام کرد:
"در پاییز 2016 سیستم‌های ما فعالیت‌های مشکوکی را ثبت کرده که این فعالیت‌ها نشان از حمله سایبری داشته‌اند".
 
با این وجود این شرکت در سال 2016 این حمله را فاش نکرده است. همچنین ادعا شده که هکرهای چینی از backdoor Winnti استفاده کرده‌اند تا عملکرد نرم افزار را تحت تاثیر قرار دهند.

سخنگوی TeamViewer به Der Spiegel گفت: حمله سایبری به موقع شناسایی شده و هکر‌ها صدمه‌ای وارد نکرده‌اند. علاوه بر این حتی هیچ مدرکی در خصوص سرقت اطلاعات توسط هکر‌ها وجود ندارد.

images.jpg

 

بد افزار Winnti برای اولین بار در سال 2009 شناسایی شد و تنها یک گروه هکر چینی شناخته شده که از آن استفاده می‌کند، به همین دلیل این گروه به عنوان گروه Winnti نامگذاری شده است. این گروه وابسته به دولت چین است. Der Spiegel حتی عنوان کرده که حملات از سال 2014 شروع شده‌اند و حتی یک دوره این گروه توانسته‌اند به شبکه TeamViewer نفوذ کنند اما توسعه دهندگان TeamViewer سریعا اقدامات لازم را انجام داده و مانع خرابکاری شده‌اند.

به تازگی، محققان امنیتی، محبوبیت رو به رشد بدافزار Winnti را در میان گروه‌های هکری چینی مشاهده کرده‌اند و در چندین حمله سایبری هکرها چینی از این بدافزار استفاده کرده‌اند. ممکن است که این بدافزار به دیگر گروه‌های مخرب فروخته شده باشد از این رو، در حال حاضر بطور قطع نمی‌توان ادعا نمود عامل حمله مذکور گروه هکری وابسته به چین می‌باشد.

این اولین باری نیست که TeamViewer هدف اول هکر‌ها می‌شود. در سال‌های گذشته ما بار‌ها شاهد گسترش نسخه‌ای از TeamViewer بودیم که آلوده به بد افزار‌های مخرب بوده است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط