رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-13 07:23
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 143792

هسته کامل لینوکس در ویندوز 10 اکنون از طریق WSL 2 در دسترس است

ارتباطات اخیر بین شرکت مایکروسافت با لینوکس و دیگر نرم افزارهای منبع باز مطمئنا توجه توسعه دهندگان را جلب کرده است. در آغاز با انتشار اولیه از زیرسیستم ویندوز لینوکس WSL که به کاربران ویندوز 10 اجازه می‌دهد تا Bash را در ویندوز 10 اجرا کنند .

مایکروسافت از سال 2019 اعلام کرد که  اطمینان می‌دهد که ویندوز 10 بایک هسته کامل لینوکس از طریقWSL2 مجهز می‌شود.

در حال حاضر، مایکروسافت در دسترس بودن WSL 2 را از طریق ویندوز 10 Build 18917 در حلقه داخلی خود اعلام کرده است.

بزرگترین تغییر در WSL 2 در قالب یک هسته لینوکس واقعی است که خود را با ویندوز 10 مطابق می‌کند. با این تغییر، تعامل لینوکس با ویندوز و کامپیوتر شما کاملا عوض می‌شود. با این حال، شما لازم نیست که در مورد آن نگران باشید، زیرا عملکرد سیستم را فقط بهبود می‌بخشد.

هسته لینوکس واقعی در ویندوز هم اکنون به شما اجازه می‌دهد که Docker را با کمک سازگاری کامل سیستم بکار بگیرید.

مایکروسافت در پست وبلاگ خود اعلام کرده است که به بیشتر کاربران توصیه می‌کند پرونده‌هایی که اغلب توسط زیرسیستم لینوکس در داخل سیستم فایل ریشه لینوکس که به آن دسترسی پیدا می‌کنند، را نگه دارند. این کارباعث افزایش عملکرد WSL 2 در آینده خواهد شد.

چگونه WSL 2 را روی ویندوز 10 نصب کنیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، شما باید ویندوز 10 Build 18917 را در کامپیوتر خود اجرا کنید. حالا شما باید یک نمونه PowerShell را با مجوزهای اداری راه اندازی کنید و دستور زیر را اجرا کنید:

Capture_0.PNG

این دستور VirtualMachinePlatform را بر روی رایانه شما نصب می‌کند. پس از راه اندازی مجدد، دستور زیر را در پنجره PowerShell با مجوزهای اداری اجرا کنید تا‌ لیستی از توزیع‌های WSL موجود را دریافت کنید.

برای انتخاب توزیعات از لیست، دستور زیر را اجرا کنید. همانطور که ما با WSL 2 سروکار داریم، باید <version>  2را جایگزین کنید.

Captur1e_0.PNG

پس از نصب توزیع لینوکس در WSL 2، می‌توانید دستورات معمول WSL را دنبال کنید و برنامه‌های مورد علاقه خود را در Windows 10 اجرا کنید.

مترجم:خانم رحیمی

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط