رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۹
رئیس پلیس فتا استان سمنان خبر داد:

مراقب تبلیغات جمع‌آوری کمک‌های مردمی در اعیاد قربان و غدیر باشید

باتوجه به نزدیک شدن به اعیاد قربان و غدیر برخی مجرمین از این مناسبت‌ها سوءاستفاده کرده و با ترفندهای مختلف و تبلیغات گوناگون قصد جمع‌آوری کمک‌های مردمی را دارند که کاربران فضای مجازی در صورت تمایل به کمک حتماً نکات امنیتی را مد نظر قرار دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی در تشریح این موضوع به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه کلاهبرداران سایبری همواره سعی دارند از هر فرصت و مناسبتی سوءاستفاده کرده و با اغفال و تحریک هموطنان عزیز اهداف مجرمانه و سودجویانه خود را عملی نمایند، لذا باتوجه به نزدیک شدن به اعیاد قربان و غدیر هموطنان برای کمک به نیازمندان اقدام به پرداخت وجوه نقدی از طریق درگاه‌های بانکی می‌نمایند که متاسفانه برخی مجرمان سایبری با اعلام شماره حساب تقلبی و طراحی صفحات جعلی قصد سوءاستفاده از احساست مردم و کلاهبرداری از آنها را دارند.
وی ادامه داد: هموطنان عزیز هوشیار باشند و به نکات امنیتی توجه نموده و به شماره حساب‌های کمک‌رسان غیر مسئول هیچگونه توجهی نکرده، و از واریز وجوه نقدی به حساب‌های اعلامی از سوی افراد غریبه و بعضا سودجو که در فضای مجازی مشغول به تبلیغات دروغین هستند خودداری نمایند.
سرهنگ صادقی درباره سوءاستفاده مجرمان از شبکه‌های اجتماعی نیز بیان داشت: متاسفانه برخی از مجرمان سایبری از حسن نیت هموطنان سوء استفاده نموده و با راه‌اندازی گروه و کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات گسترده و کذب به دنبال جمع‌آوری کمک‌های نقدی هستند. لذا کاربران باید توجه نمایند شبکه‌های اجتماعی محلی برای تبادل اطلاعات شخصی و مالی نمی‌باشد و کاربران شبکه‌های اجتماعی برای حفظ امنیت اطلاعات خود به هیچ عنوان برای پرداخت کمک به نیازمندان به این شبکه‌ها اعتماد ننمایند. 
سرهنگ صادقی به کاربران فضای مجازی تاکید نمود: کاربرانی که قصد دارند کمک‌های نقدی خود را از طریق فضای مجازی یا اینترنت ‌بانک پرداخت نمایند، دقت داشته باشند تا در دام سایت‌های جعلی (فیشینگ) که توسط افراد کلاهبردار طراحی می‌شود گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد امنیتی یک درگاه بانکی ایمن را مد نظر قرار دهند.
در پایان رئیس پلیس فتا استان سمنان به شهروندان هشدار داد: شهروندان باید به این نکته توجه کنند که برای هرگونه واریز کمک‌های مالی خود فقط از طریق سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌صلاح که توسط رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی اعلام گردیده اقدام، و از پرداخت‌های اینترنتی به خصوص از طریق شبکه‌های اجتماعی غیربومی (تلگرام و اینستاگرام) خودداری نمایند.
 شایان ذکر است پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط