رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-13 10:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 143804

چرا اکثر مردم از رمزهاى عبور قدیمى و تکرارى استفاده مى‌کنند

طبق گزارش سایت اينترنتى Security.org: با وجود خطرات و واقعیت‌هایی که در نقض امنیت سایبری وجود دارد، اکثر مردم  (حدود 72 درصد) اعلام كرده‌اند كه هنوز از رمزهای عبورى که قبلا انتخاب کرده بودند، دوباره استفاده می‌کنند.

امنیت رمزعبور یک نبرد طولانی مدت بین کاربران و هکرها بوده است و پیشرفت‌هاى فناورى باعث پیشرفت در استراتژى‌هاى حمله به اطلاعات شخصی شده است. نگه داشتن اطلاعات محافظت شده با رمز عبورهای امن وپیچیده تر از قبل، مهمتر، و دشوارتر از آن است که بخواهد کاربرمجبور به انجام اقداماتی دیگر در مورد اطلاعات شخصی خود شود.

شرکت های بزرگ اقداماتی را جهت حفظ سلامت رمزعبور کارمندان خود انجام داده اند از جمله مدیریت گذرواژه ، حذف گذرواژه واعمال فشار به کارکنان که باید به طور منظم گذرواژه ها تغییر دهند از طریق جایگزینی کامل کلمات عبور یا روش‌هاى ایمن‌تر.

با این حال در این گزارش که رمز عبور بیش از 1000 کاربر مورد بررسی قرارداده شده است. به طورمستقیم متوجه شدیم که هنوز کاربران  یک رمز عبور مشابه را به طور متوسط در چهار بار تغییر دوباره استفاده می‌کنند و حدود 63 درصد از پاسخ دهندگان در این گزارش گفته‌اند که از کلمات عبور مشابه برای سایتهای سرگرمی و حتى سایت‌هاى مهم از جمله حساب‌های کارى خود استفاده می‌کنند.

Password_can_be_guessed_0.jpg

استفاده مجدد از گذرواژه‌های قدیمی به راحتی می‌تواند به نوعی نقص امنیتی سایبری را در پی داشته باشد و به هکرها اجازه می‌دهد که اطلاعات را از نقص قبلی به دست آورند و بتوانند به سایر حساب ها دسترسی پیدا کنند.

68 درصد از کاربران اعلام کرده اند که سعی می‌کنند گذرواژه‌های پیچیده‌تری را انتخاب کنند اما اغلب آن را پس از مدتى فراموش می‌کنند به همین خاطر گذرواژه ای را انتخاب می‌کنند که قبلا استفاده شده وهمیشه به یاد دارند و این موضوع آنها در مقابل حملات سایبرى آسیبپذیر می‌کند.

اکثریت پاسخ دهندگان در این گزارش که قبلا مورد هک قرار گرفته‌اند (حدود89 درصد) گفته اند که پس از فهمیدن این حمله، عادت‌های رمزعبور خود را تغییر داده‌اند.

 

مترجم: محسن ولایتى

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط