رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:25
کد خبر: 143830

برداشت غیر مجاز در قالب فروش سوالات امتحانی

فرمانده انتظامى‌ شهرستان مه ولات از توابع استان خراسان رضوی نسبت به شگرد جديد مجرمان سايبرى كه در قالب فروش سوالات امتحانى اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب يكى‌ از شهروندان مه‌ولاتى‌ کرده بودند، هشدار داد.

سرهنگ "حمزه ذوالفقارى" فرمانده انتظامى‌ شهرستان مه ولات در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانى پلیس فتا ، ضمن تشریح این خبر گفت: در پى‌ مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنى‌ بر برداشت مبلغ 24 میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکى‌ وى، پى‌‌گیرى‌ موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

ذوالفقارى‌ تصریح کرد: مال باخته در اظهارات اولیه خود بیان داشت که چندى پیش فرزندش جهت خرید نمونه سوالات امتحانى‌ از طریق اینترنت اقدام کرده و با ادمین کانال فروش سوالات امتحانى تماس برقرار کرده که این فرد، شاکی را به یک درگاه فیشینگ تقلبى‌ معرفى‌ و بعد از ورود اطلاعات کارت بانکى، در چند مرحله اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکى مال باخته کرده  است.

این مقام انتظامى‌ افزود: باتوجه به اظهارات شاکى کارشناسان پلیس فتا با یک سرى‌ اقدامات فنى‌ در فضاى‌ سایبرى‌ خوشبختانه توانستند وجه سرقت شده را ردگیرى‌ و حسابى‌ را که وجه مذکور به آن واریز شده بود، با دستور مقام قضایى‌ مسدود و آن را به حساب شاکى‌ برگردانند.

فرمانده انتظامى‌ شهرستان مه ولات به منظور پیشگیرى از وقوع اینگونه جرایم اظهار داشت: شهروندان باید دقت داشته باشند که براى‌ خرید از درگاه اینترنتى‌ قبل از وارد کردن اطلاعات حساب، آدرس اینترنتی موجود در نوار ابزار را با آدرس واقعی درگاه بانکی که به آن ارجاع داده شده‌اند، مقایسه نمایند و به این نکته توجه نمایند که آدرس درگاه‌هاى پرداخت اینترنتی در نوار آدرس بایستی با https آغاز شده باشد.

گفتنى است سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آماده پاسخگویى به مشکلات شهروندان در حوزه فضاى سایبرى بوده و شهروندان مى‌توانند براى مشاوره و انعکاس دیدگاه‌هاى خود در زمینه فضاى سایبرى به آدرس مذکور مراجعه کنند .

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط