رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-17 12:47
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 143903

خریداران دام مراقب کلاه‌برداری سایبری باشید

سرپرست پليس فتا قزوين نسبت به خريد دام زنده اینترنتی با توجه به نزديکي عيد قربان هشدار داد. 

سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا قزوین در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: با نزدیک شدن به عید قربان هرساله شهروندان اقدام به خرید دام زنده برای ذبح اقدام می‌ کنندد.

وی ادامه داد: در بین شهروندان عزیز کسانی هستند که فریب تبلیغات نژادی دام زنده مانند گوسفند نژاد شال در استان قزوین و عکس‌های موجود در صفحه اینستاگرام سودجویان و کلاه‌برداران را می خورند و در نهایت به صورت اینترنتی خصوصا از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به خرید می‌نمایند.هرساله کلاه‌برداران با این شگرد اقدام به فریب شهروندان می کنند.

سرهنگ‌ فرهودی در توصیه به شهروندان گفت:همشهریان قبل از رویت دام از پرداخت هرگونه وجه به فروشنده خودداری نموده و به صورت حضوری معامله خرید و فروش را انجام دهند.

وی افزود: یکی از شگردهای مجرمان در این خصوص، با توجه به بازه زمانی کم برای عید قربان،فروش دام زنده با قیمت پایین و کمبود نژاد درخواستی ، در نهایت دریافت مبلغی وجه به عنوان بعیانه بوده که بعد از دریافت وجه، فرد فروشنده دیگر پاسخگو نبوده و یا خرید مورد نظر از نظر نژاد درخواستی و سلامت جسمانی متفاوت می‌باشد.

سرپرست پلیس فتا قزوین در پایان از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط