رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:37
کد خبر: 143909

مزاحمت اینترنتی از طریق سیم کارت جعلی

کارشناسان پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان ،عامل مزاحمت های اینترنتی برای زن جوان شناسایی و دستگیر کردند. 

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی بزی سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت : در پی دریافت مرجوعه قضائی مبنی بر مزاحمت اینترنتی فردی ناشناس برای زنی جوان در پیام‌رسان‌های مجازی موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی مشخص شد فردی ناشناس از طریق پیام‌رسان‌های مجازی با هویت وی برای تعدادی از دوستانش ایجاد مزاحمت کرده‌است که پس از پیگیری فنی مشخص شد با هویت شاکی 2 خط تلفن همراه ثبت شده در حالی که  هرگز این خطوط توسط وی خریداری نشده است .

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار داشت: تیم رسیدگی کننده پرونده با دریافت اظهارات شاکی و جمع‌آوری مدارک و مستندات موجود، متهم را که فردی 40 ساله و از بستگان شاکی است، شناسایی و به پلیس فتا احضار کردند.

سرهنگ بزی تصریح کرد: متهم که در بازجوئی‌های اولیه منکر هرگونه مزاحمتی شده بود با مشاهده مدارک مستدل و غیر قابل انکار پلیس به بزه انتسابی اعتراف و ضمن اظهار ندامت اعلام داشت مدتی قبل به بهانه انجام امورات بانکی کارت ملی شاکی را گرفته و اقدام به خرید غیرمجاز 2 سیم کارت با مشخصات او کرده است.

وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از شهروندان خواست در صورت دریافت پیام‌های تهدید آمیز یا مشکوک در فضای مجازی بدون برقراری ارتباط با فرستنده پیام، ضمن مستندسازی از پیام‌های دریافتی، مراتب را به پلیس فتا محل سکونت خود و یا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

سرهنگ بزی در پایان یادآور شد: شهروندان جهت استعلام تعداد سیم‌کارت فعال به نام خود از سامانه استعلام خطوط مشترکین تلفن سیار به آدرس  " mobilecount.cre.ir"که وابسته به سازمان تنظیم مقررات رادیویی می باشد استفاده نمایند، همچنین از قرار دادن  مدارک شناسایی خود از قبیل: کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه رانندگی، گذرنامه و هر مدرکی که معرف هویت‌شان باشد  به افراد غیر خودداری نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط