۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۸:۰۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۶
رییس پلیس فتا :

فیشینگ ۵۸ درصد جرایم استان کرمانشاه را تشکیل می‌دهد

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به افزایش پرونده های پلیس فتا استان در حوزه جرایم مالی، گفت:در حوزه جرایم مالی، کلاهبرداران بیشتر از  فیشینگ استفاده کرده و حساب بانکی قربانیان را خالی می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: مجرمان با ارسال پیامک به قربانیان با عناوینی چون استخدام، سبدکالا، سهام عدالت، ثبت نام کارت سوخت و ...لینک سایت‌های فیشنگ را برای قریانیان ارسال کرده و آنان را ترغیب به کلیک کردن بر روی آن می‌کنند.

این مقام ارشد انتتظامی ادامه داد: فیشینگ به معنای ساخت صفحه ای  با ظاهری کاملاً یکسان با درگاه پرداخت بانک می‌باشد، اگر افراد قربانی وارد چنین صفحاتی شود، ممکن است در نگاه اول تصور کنند که وارد سایت اصلی شده و اطلاعات کارت خود را وارد می نمایند، اما در واقع تمامی اطلاعات کارت بانکی که شامل رمزدوم، cvv، تاریخ انقضای کارت می‌شود را برای مجرم ارسال می‌نمایند.

سرهنگ  کریمی گفت: در چهارماه سال ۹۸ فیشینگ ۵۸ درصد کل جرایم پلیس فتا استان کرمانشاه را شامل شده است که نشان دهنده ضعف همشهریان در شناخت سایت های جعلی و استفاده بدون رعایت نکات امنیتی از فضای سایبر و خرید اینترنتی می باشد.

این مقام ارشد انتتظامی با بیان اینکه سایت هایی که در آن اطلاعات مالی وارد میشود می بایست از پروتکل SSL استفاده نمایند به شهروندان توصیه کرد: مشخصه تمامی درگاه‌های بانکی که قبل از آدرس آن قرار می‌گیرد، عبارت https:// می باشد و از سوی دیگر پس از نام بانک تمام درگاه‌های بانکی کشور می‌بایست آدرس shaparak.ir  وجود داشته باشد، همچنین وجود علامت قفل سبز رنگ مانند، در کنار صفحات آدرس اینترنتی را هم در تشخیص اعتبار سایت اینترنتی، از دیگر موارد تشخیص صفحات جعلی است.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد : نرم افزارهای  مورد نظر خود را از طریق سایت بانک دانلود نمایید و برای خرید شارژ تلفن همراه به هیچ وجه اطلاعات خود را در ربات های موجود در شبکه های اجتماعی وارد نکنید؛ شایان ذکر است کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط