۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۲
پلیس فتا کرمان :

عامل تهدید و اخاذی در فضای مجازی، زن دومش بود

رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: زني که از طریق فضاي مجازي اقدام به هتک حیثیت و در نتيجه، تهديد و اخاذي از همسر خود را مي کرد توسط کارشناسان این پلیس شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ امین یادگار نژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، گفت : در پی شکایت شهروندی به این پلیس و اعلام اینکه مدتی پیش شخصی از طریق شبکه اجتماعی اقدام به تهدید و اخاذی از وی را کرده است موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.    

وی افزود: با انجام تحقیقات علمی ، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص گردید فردی که اقدام به تهدید و اخاذی از شاکی نموده است همسر دوم شاکی بوده و هدفش از این کار انتقام جویی و اخاذی بوده است .

وی در ادامه بیان کرد: در همین راستا و با هماهنگی مقام قضایی  متهم دستگیر که در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده ولی با توجه به ادله دیجیتالی، در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد.

وی دراین باره افزود : بازی با آبروی افراد در فضای مجازی امری اشتباه است وافراد  اگر می دانند که حقی از آنها ضایع شده است از طریق مبادی قانونی اقدم کنید.

یادگار نژاد در این خصوص تصریح کرد: هر گونه اعمال مجرمانه توسط افراد خاطی در فضای مجازی توسط پلیس فتا پیگیری خواهد شد پس می طلبد که افراد نسبت به رفتارهای خود در فضای مجازی دقت بیشتری داشته و از انجام هر گونه جرمی خودداری کنید.

 ایشان بیان داشتند : اما اگر بخواهند با انگیزهایی مثل تسویه حساب شخصی و انتقام جویی عمل کنند علاوه بر اینکه مشکل حل نمی شود احتمال به وجود آمدن مشکلاتی بدتر نیز وجود دارد.

وی در ادامه افزود: هموطنان عزیز بدانند در زمان مواجهه با هر گونه مشکل در فضای مجازی قبل از هر اقدام از موارد مجرمانه مستند سازی کرده و سپس طرح شکایت کنید.

سرهنگ یادگارنژاد در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط