رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-22 10:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 143954

کلاهبرداری از کارت‌های عابر بانک، با ترفند فروش فلفل دلمه‌ای

رئيس پليس فتا اصفهان از دستگیری فردی که به وسیله دستگاه "اسکیمر" و با ترفند فروش فلفل دلمه‌ای آن‌هم به صورت سیار موفق شده بود کارت عابر بانک 60 نفر از شهروندان اصفهانی را کپی کند خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: با بیان اینکه یکی از روش‌های برداشت غیر مجاز از حساب بانکی مردم کپی کردن کارت‌های اعتباری آنان به وسیله دستگاه اسکیمر است، گفت: درهمین رابطه کارشناسان پلیس فتای استان موفق شدند فردی که به این روش کارت‌های بانکی مردم را کپی می‌کردند، شناسایی و دستگیر کنند.

وی افزد: کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان طی یک بازه زمانی کوتاه مدت با 80 پرونده شکایت مبنی بر سرقت 500 میلیون ریال از حساب‌های بانکی آنان مواجه شدند که پس از بررسی‌های تخصصی مشخص شد این اتفاق در محله‌های پر تردد اصفهان رخ داده است.

ریس فتا استان اصفهان از کشف 60 عدد کارت اعتباری کپی شده از مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: با اقدام سریع و به موقع پلیس فتای استان نسبت به مسدود کردن کارت‌های کپی شده اقدام و از سرقت رقم بسیار بالایی از اموال مردم جلوگیری به عمل آمد.

سرهنگ مرتضوی، با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم در هنگام هرگونه پرداخت و خریدی خودشان نسبت به کشیدن کارت عابربانک در دستگاه کارت خوان اقدام کرده و از افشای رمز کارت در جمع دیگران خودداری کنند.

ریس فتا اصفهان با بیان اینکه استفاده از دستگاه کارت خوان برای کشیدن کارت و وارد کردن رمز آن جزء حقوق اصلی همه شهروندان است، گفت: شهروندان باید این مسئله را از فروشندگان و صاحبان کارت خوان‌ها مطالبه کنند و در صورت مشکوک شدن می‌توانند موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ با پلیس درمیان بگذارند تا برخورد‌های قانونی با افراد متخلف صورت گیرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط