۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۰۹:۴۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۳
پلیس فتا خراسان جنوبی گفت :

کلاهبرداری تحت عنوان دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی با اشاره به اینکه متاسفانه شاهد برخی تبلیغات در خصوص دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی هستیم، از شهروندان خواست: مراقب کلاهبرداری‌ها در این خصوص باشند تا در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص " دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ "، خبر داد و گفت : در این روش پس از دانلود و نصب نرم افزارهای هک توسط قربانی، نرم افزار مربوطه بدون اینکه صاحب گوشی مطلع باشد با در اختیار گرفتن برنامه‌های گوشی از جمله ارسال و دریافت پیامک، شبکه اینترنت و مخاطبین و... اقدام به سرقت اطلاعات و یا انجام اعمالی بدون اختیار صاحب گوشی می‌کنند.

وی ادامه داد: در روشی دیگر مجرمان با هدف سرقت اطلاعات بانکی اقدام به هدایت قربانی به درگاه‌های بانکی جعلی(فیشینگ) نموده و از این طریق موجودی حساب قربانیان خود را خالی می‌کنند.

سرهنگ محمدپور به کاربران توصیه کرد: به هیچ عنوان بر روی لینک‌های مشکوک و ناشناس در ایمیل‌های دریافتی و شبکه‌های اجتماعی کلیک نکنند و حتما بر روی سیستم یا گوشی تلفن همراه خود آنتی ویروس به روز نصب داشته باشند.

این مقام مسئول افزود :  کاربران توجه و دقت کنند دانلود، خریدوفروش و استفاده از نرم افزارهای هک، جرم محسوب می‌شود و اکثراین نرم افزارها ابزاری برای سرقت و یا کلاهبرداری از کاربران می‌باشند لذا فریب تبلیغات کذبی که در شبکه‌های اجتماعی برای دانلود و خرید بارگذاری می‌شود را نخورند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط