رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:57
کد خبر: 144023

دستگیری اعضای باند فیشینگ در خرم آباد

سرپرست پلیس فتا استان لرستان  از دستگیری باند فیشینگ در خرم آباد خبر داد وگفت: متهمان  با طراحی نرم افزارهای تحت موبایل و جعل درگاه پرداخت یکی از بانک ها ، تبلیغ فروش شارژ تلفن همراه و... در کانال های تلگرامی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کردند . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ آرش ابراهیمی سرپرست پلیس فتا استان لرستان، در تشریح این خبر گفت: چندین شهروند خرم آبادی با مراجعه به پلیس فتا خواستار علت  مسدودی حساب بانکی شان توسط پلیس فتا شدند.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد : با بررسی بعمل آمده مشخص شد که حساب بانکی مراجعان توسط پلیس فتا برخی استان های همجوار بعلت برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان مسدود شده که با بررسی مستندات معلوم شد از حساب بانکی افراد بعنوان حساب واسط جهت کلاهبرداری از حساب شهروندان دیگر استفاده شده است.

وی افزود: سرنخ های بدست آمده از اقدامات پلیسی توسط کارشناسان پلیس فتا، وجود یک تیم حرفه ای سرقت اطلاعات کارت بانکی (فیشینگ) در استان را نشان می داد که با اقدامات  پلیسی  سه نفر در خرم آباد و یک نفر در استان کرمانشاه شناسایی شدند که با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند . 

رییس پلیس فتا لرستان گفت: متهمان در ابتدا منکر هرگونه اعمال مجرمانه خود شدند اما در مواجهه با مستندات کارآگاهان پلیس فتا لب به اعتراف گشودند .

این مقام مسئول افزود: متهمان  با طراحی نرم افزار های تحت موبایل  و جعل درگاه پرداخت یکی از بانک ها ، تبلیغ فروش شارژ تلفن همراه و تبلیغ نرم افزارهای مانند همدم یاب و... در کانال های تلگرامی قربانیان را به آدرس جعلی درگاه پرداخت کشانده و اطلاعات کارت‌بانکی آن‌ها را به سرقت می بردند و در ادامه با اطلاعات به‌ دست‌آمده اقدام به خرید  انواع محصولات مانند شارژتلفن همراه  تجهیزات الکترونیکی ، ارز دیجیتال و... از طریق فروشگاههای اینترنتی می کردند.

سرپرست  پلیس فتا لرستان گفت: عدم تعریف رمز پویا otp توسط سیستم بانک و همچنین عدم آشنایی کافی برخی کاربران با سیستم بانکداری الکترونیک  فضای مجازی را به مکان مساعدى براى سودجویان فضاى سایبرى تبدیل نموده که  با طراحی درگاه جعلى و صفحات فیشینگ  موفق به سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان شوند  و با سوءاستفاده از حساب آن‌ها تحت عنوان حساب واسط اقدام به پولشویى مى‌نمایند بنابراین شهروندان مى‌بایست خریدهاى اینترنتى خود را از سایت‌هاى معتبر که داراى نماد اعتماد الکترونیکى بوده و یا در ابتدای آدرس سایت بانکی عبارت https ، موجود باشد ، انجام دهند.

وی از شهروندان در خواست کرد : در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام به پلیس فتا اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط