رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۱:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۴

انتقام گیری همسر سابق شاکیه در واتساپ

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع تهدید در واتساپ خبر داد و گفت: متهم همسر سابق شاکیه بوده که طی خصومت قبلی با او در شبکه اجتماعی واتساپ اهداف مجرمانه خود را عملی می‌ کرد. 

سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا تهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: مردی ۳۰ ساله با طرح شکایتی در پلیس بیان داشت" در محیط شبکه اجتماعی واتساپ فردی ناشناس اقدام به تهدید من نموده و این امر باعث ایجاد ناراحتی روانی و اختلال در زندگی شخصی ام شده است و علت انگیزه و هویت فرد ناشناس برایم مجهول است.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی تجسس های خود را جهت شناسایی متهم شروع کردند در بررسی های اولیه مشخص شد صفحه ای که اقدام به انتشار مطالب علیه شاکی کرده است متعلق به آقایی ۳۹ ساله به هویت(م.ب) ساکن تهران می باشد. 

وی گفت: پس از هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای متهم به پلیس انتقال یافت و با دعوت از شاکی و مواجهه نمودن او با متهم معمای مجهول شاکی حل شد و شاکی بیان داشت متهم را می شناسد او همسر سابق وی می باشد و به علت اختلاف فکری و خانوادگی از هم جدا شده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت:در ادامه تحقیقات ، متهم بیان کرد تمامی اقدامات علیه شاکی را او انجام داده است و انگیزه و علت آن را خصومت و اختلاف های قبلی او با شاکی بیان نمود و گفت پس از جدایی از همسرم به قصد انتقام گیری در شبکه اجتماعی واتساپ اقدام به تهدید وی نمودم در حالیه از کارم پشیمانم و درخواست بخشش را دارم .

سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان متذکر شد : در حال حاضر یکی از چالش های فضای مجازی عدم رعایت حقوق مالکیت فکری می باشد برای حفظ تعادل جامعه باید رشد فناوری اطلاعات و توسعه ی اخلاق به طور متعادل صورت گیرد ولی شاید اخلاق نتوانسته است در جامعه همپای فناوری اطلاعات توسعه یابد هرنوع رابطه ای در فضای مجازی می تواند آسیب هایی هم به دنبال داشته باشد. و اکنون که استفاده از شبکه های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است و بیشترین زمان تعامل ما در این شبکه ها شکل می گیرد ، بهتر است درکنار استفاده مطلوب از آن با رعایت برخی آداب از سوء تفاهم و آسیب های تعامل در این فضا بکاهیم.

رئیس پلیس فتا تهران در خاتمه گفت " پرونده با طرفین به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای جهت سیر مراحل قانونی ارسال شد . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط