رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 144030

کلاهبرداری افراد سود جو با هک شبکه‌های اجتماعی

کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌ها در شبکه‌های اجتماعی بر لزوم هوشیاری هرچه بیشتر شهروندان تاکید کرد و گفت : مراقب کلاهبرداری افراد سود جو برای هک شبکه‌های اجتماعی باشید. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:ستوان یونس عیسی‌پره کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان اظهار کرد :اخیراً روشی در شبکه‌های اجتماعی رواج پیدا کرده که توسط آن مجرمان سایبری گوشی‌های هوشمند را به نوعی هک کرده و به اطلاعات افراد دسترسی پیدا می‌کنند. این شیوه کلاهبرداری تازگی نداشته ولی با این وجود بازهم در حال قربانی گرفتن است.

وی افزود: در این روش، کلاهبرداران با وارد کردن شماره افراد در شبکه‌های اجتماعی و ساخت حساب کاربری با شماره آنها، اقدام به اخاذی و انواع جرائم با سوءاستفاده از شماره موبایل افراد می‌کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: همه شیوه‌های کلاهبرداری برپایه غفلت، سهل‌انگاری و عدم رعایت اصول امنیتی توسط شهروندان طراحی شده؛ بنابراین اگر کاربران اصول امنیتی را رعایت کنند، هیچ‌گاه در دام مجرمان سایبری گرفتار نمی‌شوند.

وی گفت: در مرحله ساخت حساب کاربری، شخص کلاهبردار با عناوین مختلف با فرد قربانی تماس گرفته و کد ارسال شده به گوشی آنها را درخواست می‌کند. اینجاست که شهروندان باید هوشیار بوده و هیچ‌گونه اطلاعاتی به کلاهبرداران نداده و اعتنایی به حرف‌های آنان نداشته باشند.

کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان  بیان داشت : مجرمان سایبری بعد از ساخت حساب کاربری، لیست مخاطبین افراد را در اختیار گرفته و با دادن پیام‌های مختلف از آنها تقاضای پول می‌کنند و فرد قربانی را ندانسته به افراد بسیاری بدهکار می‌کنند که این مورد یکی از چندین نمونه سوءاستفاده از حساب‌های کاربری افراد می‌باشد. لذا از شهروندان درخواست داریم در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک آن را در سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط