رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۰۹:۱۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۴
در شهرستان فلاورجان برگزار شد :

همایش تخصصی پلیس فتا اصفهان با فعالان رسانه

همایش تخصصی پلیس فتا اصفهان در جمع مدیران رسانه و فعالان حوزه مجازی این استان ، با هدف کاهش وقوع جرائم سایبری در شهرستان فلاورجان برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ،ستوانیکم مسعود سلطانیان کارشناس پلیس فتا اصفهان ضمن حضور در این همایش ، خطاب به مدیران کانال‌های اجتماعی، بیان داشت: مدیران کانال‌های شبکه‌های اجتماعی باید بدانند که مسئولیت مطالبی  که در کانال یا گروه خود به اشتراک می‌گذارند بر عهده خود آنها می‌باشد و در صورت وجود شاکی خصوصی یا عمومی پلیس فتا طبق قانون جرایم رایانه‌ای با مدیران برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تکنولوژی جدید درعصر دیجیتال سبک زندگی، نوع پوشش و رفتار کاربران را به سمت اهداف خود سوق می‌دهند، خطاب به اصحاب رسانه گفت‌: شما اصحاب رسانه با عنوان عنصر کلیدی در داخل کشور می‌توانید با تولید و انتشار محتوای متناسب در راستای فرهنگ اسلامی با چالش‌های این حوزه به خصوص جنگ نرم مقابله کرده وعملا در کاهش جرائم و تحقق پیشگیری اجتماعی از جرم در فضای مجازی قدم بردارید.

کارشناس پلیس فتا اصفهان بیان داشت: در فضای مجازی وظیفه پلیس فتا حفظ و صیانت از حوزه ملی، دینی و مراقبت از اطلاعات کاربران است برای این منظور اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم در پلیس فتا تشکیل‌شده است تا فضای عمومی را رصد کند. از همین رو مدیران کانال‌های شبکه‌های اجتماعی باید بدانند که مسئولیت مطالبی که در کانال یا گروه خود به اشتراک می‌گذارند بر عهده خود مدیر کانال می‌باشد و در صورت وجود شاکی خصوصی یا عمومی، پلیس فتا طبق قانون جرائم رایانه‌ای با مجرمان برخورد خواهد کرد .

ستوانیکم مسعود سلطانیان گفت: با توجه به مطالبات مردمی و به منظور پیشگیری از تبدیل شدن این فضا به بستری برای گسترش ناهنجاری‌ها و فعالیت‌های غیرقانونی و ممانعت از تعرض به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه، پلیس فتا با جدیت با هر‌گونه فعالیت مجرمانه در این فضا برخورد خواهد کرد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط