رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 144039

مراقب کلاهبرداری در قالب فروش پرندگان زینتی باشید

رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در قالب فروش پرندگان زینتی در فضای مجازی هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: به تازگی با بررسی پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا مشاهده می شود پرونده های متعددی در خصوص کلاهبرداری از طریق فروش پرندگان زینتی در فضای مجازی وجود دارد.

وی افزود: در این روش کلاهبرداران با انتشار آگهی‌های جعلی با عنوان فروش پرندگان زینتی و کم‌یاب با قیمت پایین، خریداران را مجاب می‌کنند که مبالغی را به حساب آنان واریز کنند.

وی ادامه داد: پس از واریز وجه از سوی خریداران مشاهده می‌شود نه تنها هیچگونه پرنده‌ای تحویل خریدار داده نمی‌شود بلکه شخص منتشر کننده آگهی دیگر پاسخگو نیست و از این طریق دست به کلاهبرداری از شهروندان می‌زنند.

رئیس پلیس فتا ایلام با بیان اینکه برخی افراد سودجو و فرصت طلب آگهی‌ها و تبلیغات جعلی با موضوعات مختلف در فضای مجازی منتشر می‌کنند، گفت: شهروندانی که قصد هرگونه خرید اینترنتی را دارند قبل از پرداخت هر مبلغی ابتدا از اصالت و صحت کالا، فروشنده و فروشگاه مطمئن شوند.

سرهنگ جمالی در پایان از هموطنان عزیز خواست که به هشدارهای پلیس فتا توجه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی ، جهت رسیدگی اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط