رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 144055

برداشت غیرمجاز اینترنتی در صدر جرایم سایبری استان کرمان

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: بیشترین جرایم فضای مجازی در سال 98 با وقوع 68 درصدی مربوط به جرایم اقتصادی است.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌:سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: از مجموع جرائم ارجاع شده به پلیس فتا در سال 98 درمیابیم بیشترین جرایم فضای مجازی مربوط به جرایم اقتصادی است که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 97 افزایش 15 درصدی داشته است.

سرهنگ امین یادگار نژاد عمده این جرایم را برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب افراد عنوان کرد و افزود: رایج ترین آن کلاهبرداری با روش فیشینگ یا جعل صفحات اینترنتی تحت عنوان خرید نرم افزار هایی مثل ماهواره جیبی،  فیلتر شکن ، همدم یاب و دوست یاب ، ثبت نام کارت سوخت ، یارانه  و امثالهم است که در حال نیز رو به افزایش است.

این مقام انتظامی در تشریح این شگرد مجرمانه گفت: پس از این که افراد به این تارناها ورود کردند بایستی مبلغی را بابت خرید  یا حق عضویت بپردازند که در هنگام پرداخت به درگاه های جعلی بانکی هدایت می شوند و اطلاعات خود را در اختیار کلاهبرداران قرار می دهند و آن ها هم در فرصتی مناسب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب افراد می کنند.

وی در همین راستا به تمامی کاربران اینترنتی توصیه کرد: از ورود به این گونه تارنماها جدا خوداری کرده و حتما از سایت های مجاز، که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند خرید کنند و توجه داشته باشند که آدرس اینترنتی درگاه های پرداخت بانکی حتما باید با عبارت Https شروع شده باشد.

سرهنگ امین یادگار نژاد خاطرنشان کرد: حتما از صفحه کلید مجازی سایت یا ویندوز استفاده کنید همچنین کد امنیتی بایستی با هر بار به اصطلاح رفرش کردن تغییر کند که در غیر این صورت این درگاه جعلی بوده و صاحب آن قصد کلاهبرداری از شما را دارد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط