رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 144056

برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد در صدر جرائم اینترنتی استان گلستان

رئیس پلیس فتا گلستان خبر داد : برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد در صدر جرائم اینترنتی این استان قرار دارد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان ضمن بازدید از دفاتر خبرگزاری مهر و تسنیم در گرگان گفت: از جرائم رخ‌ داده در حوزه فضای مجازی در سال 98 ، برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد با حدود 70 درصد، در صدر جرائم اینترنتی استان گلستان بوده و کلاه‌برداری رایانه‌ ای با ۱۴ درصد و هتک حیثیت علیه افراد هم با ۱۱ درصد رتبه‌های بعد را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان این‌که ۷۴ درصد افرادی که در ارتباط با جرائم رایانه‌ای شناسایی و دستگیر شدند مرد و ۲۶ درصد آن‌ها خانم بودند، عنوان کرد: شهرهای گرگان، گنبدکاووس وعلی آبادکتول به ترتیب بالاترین میزان وقوع جرائم در فضای مجازی استان گلستان  را دارند.

این مقام مسئول گفت: متأسفانه بالاترین وقوع جرائم را در شبکه‌های اجتماعی غیربومی مانند تلگرام و اینستاگرام شاهد هستیم که زیان دیدگان این جرائم در این شبکه‌ها عضو بوده و فعالیت می‌کنند.

سرهنگ پرسا گفت: در بحث جرم برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، مسئله‌ای که شهروندان باید رعایت کنند حفظ رمز اول و دوم کارت‌بانکی خود است و اینکه به‌راحتی به فروشنده‌ها و سایر افراد اعتماد نکرده و رمز خود را در اختیار آن‌ها قرار ندهند زیرا با دستیابی به رمز اول می‌توان در دستگاه خودپرداز رمز دوم کارت را هم فعال کرد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شهروندان خواست در صورت نیاز به مشاوره و یا برخورد با موارد مشکوک  به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.irمراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط