۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۰:۴۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۹
پلیس فتا قزوین اعلام کرد:

هشدار به زائرین عتبات عالیات در اربعین حسینی (ع) سال ۱۳۹۸

سرپرست پلیس فتا قزوین نسبت به ثبت نام اینترنتی زائرین اربعین حسینی هشدار داد:

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌دوم محمدعلی فرهودی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق مبنی بر حذف روادید در تردد بین دو کشور و همچنین اعلام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) مبنی بر الزام ثبت نام در سامانه سماح و دریافت وجه به عنوان خدمات درمانی و بیمه ای به صورت صفحه پرداخت اینترنتی ضروری می‌باشد.

وی در ادامه توضیح داد: مجرمین سایبری با توجه به فرا رسیدن موعد ثبت نام در اول شهریور ۱۳۹۸، با تبلیغات کاذب در شبکه های اجتماعی و یا به‌ صورت ارسال پیامک، کاربران را تحت تأثیر قرار داده و با عناوین مختلف آن‌ها را به صفحات اینترنتی طراحی شده "فیشینگ" هدایت کرده، که در نهایت منجر به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص می‌شود.

سرهنگ فرهودی در توصیه به شهروندان گفت: شهروندان برای ثبت نام و شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) فقط به سامانه‌ اعلام شده از سوی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) به نشانی www.samah.haj.ir مراجعه و از اعتماد به سایر تبلیغات در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بی‌نام و نشان خودداری نمایند.

سرپرست پلیس فتا قزوین در پایان از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir آن را گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط