رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۲:۰۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۳

سرقت از هزار کارت بانکی توسط دو نوجوان بوشهری

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی و دستگیری ۲ سارق اينترنتي كه با تشكيل يك باند و طراحي سايت و درگاه جعلي بانكي از اطلاعات هزار كارت بانكي كپي و برداشت وجه كرده بودند خبر داد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "مهدی قاسمی" رئیس پلیس فتا بوشهر در این خصوص گفت: دستگیری و متلاشی شدن باند سازمان یافته سرقت اینترنتی توسط پلیس فتای استان بوشهر که با داشتن توانمندی‌های بالا در شبانه‌روز فعالیت مجرمان اینترنتی را رصد می‌کند و در این زمینه باند سازمان یافته سرقت اینترنتی در بوشهر متلاشی شد.
این مقام مسئول بیان داشت: افسران سایبری پلیس فتا استان در تلاش مستمر و بررسی‌های علمی خود در راستای سالم سازی فضای مجازی به کارکرد چند درگاه به ظاهر بانکی مشکوک شدند.
وی اضافه کرد: مأموران پلیس فتا با بهره‌مندی از روش‌های تخصصی، دریافتند که افرادی با هویت های پنهان و غیرواقعی با ایجاد چند درگاه بانکی جعلی با ترغیب مردم برای استفاده از این درگاه‌ها، اقدام به کپی‌برداری از مشخصات کارت‌های بانکی هموطنان می‌کنند.
به گفته رئیس پلیس فتا: اعضاء باند از این طریق مشخصات بیش از هزار کارت بانکی در سراسر کشور را کپی و با انتقال موجودی حساب مالباختگان به حساب های خود یا خریدهای اینترنتی از موجودی حساب مالباختگان اقدام به سرقت از حساب هموطنان می‌کردند.
وی اظهار داشت: با اقدامات عملیاتی پلیس هویت ۲ نفر از متهمان در استان بوشهر شناسایی و بلافاصله دستگیر شدند که در ادامه مشخص شد متهمان همدست سومی نیز دارند که در خارج از کشور سکونت دارد که تلاش لازم برای دستگیری وی در دست اقدام می‌باشد.
سرهنگ قاسمی با بیان اینکه میزان دقیق برداشت این افراد از حساب های شهروندان در دست بررسی است افزود: برخی از کارت های بانکی که  اطلاعات خصوصی آنها کپی شده دارای موجودی بیش از ۲۰ میلیون تومان بوده اند.
وی تصریح کرد: با اقدام به موقع پلیس فتا، تعدادی از سفارش های خرید لغو و هزینه پرداختی به حساب اصلی مالباخته عودت شد و بخشی از کالاهای سفارش شده که عموماً قطعات رایانه و تجهیزات جانبی دیجیتال بود با همکاری اداره پست به پلیس فتا منتقل که با هماهنگی قضایی در خصوص این اقلام تعیین تکلیف خواهد شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: هر ۲ متهم دستگیر شده که ۱۶سال دارند در منزل شخصی  به دور از چشم و نظارت والدین اقدامات مجرمانه خود را انجام می داده اند که ضرورت دارد والدین بر فعالیت های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت هوشمندانه ای داشته و توصیه های پلیس فتا را مدنظر قرار دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط