رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:25
کد خبر: 144089

گستردگی فضای مجازی بستری مناسب برای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر

رئیس پلیس فتا استان کردستان در راستای نشست تعاملی با دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان گفت: نفوذ اینترنت و به‌تبع آن رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، همه اقشار جامعه را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو و انتشار محتوای نامناسب می‌شوند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این نشست گفت: کارشناسان ما به‌صورت روزانه سایت‌ها، گروه‌ها و شبکه‌های مختلف را در فضای مجازی رصد کرده و در راستای اشاعه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در فضای مجازی هرگونه فعالیت ضد ارزشی و غیراخلاقی را شناسایی و کاربران را در ابتدا تذکر و ارشاد می‌کنند و در صورت تکرار با آنان برابر قانون برخورد خواهند کرد.

آقای الله‌مرادی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نیز با بیان اینکه در هیچ مکتبی در دنیا به‌اندازه اسلام به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر اهمیت داده نشده است تصریح کرد: فضای مجازی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب می‌باشد ابزاری است که به‌واسطه آن می‌توان به رشد و سعادت همشهریان و اهل ایمان کمک کرد و یکی از دستورات دین که می‌تواند به‌صورت گسترده در این فضا اتفاق بیفتد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان در ادامه این نشست ضمن تقدیر و تشکر از تلاش پلیس فتا در آگاه‌سازی کاربران و برخورد قاطع با مجرمین در این فضا، گفت: کاربران در فضای سایبری قادرند با تبلیغات، امر موهومی را صحیح و امر صحیح و مقبولی را موهوم جلوه دهند. ارائه تبلیغات غیرصحیح در عرصه‌های دینی، فرهنگی یا سیاسی در فضای سایبری، چه‌بسا می‌تواند باعث گمراهی افراد زیادی شود و این مسئله‌ای است که به جرأت می‌توان از آن به فاجعه ملی نام برد. 

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان نیز در پایان جلسه، فضای مجازی را به‌عنوان جادوی جهان نمای هزاره سوم برشمرد و گفت: تعامل سازنده ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر با پلیس فتا برای نهادینه ساختن فرهنگ استفاده از فضای سایبر، آگاهی از فرصت‌ها و تهدیدات این فضا امری ضروری است و باید زیرساخت‌ها در این حوزه قوی‌تراز گذشته شود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط