رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-05 09:52
تنظیم اندازه قلم

پ

1:50
کد خبر: 144141

آوار "دیوار" بر سر مجرم سایبری

فرمانده انتظامی استان سمنان از شناسایی مجرم سایبری که بواسطه سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری اینترنتی به صورت گسترده می‌ کرد، خبر داد و اظهار داشت : بر اساس قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات با هر فردی که اقدام به سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه نماید برخورد قانونی خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ عبدالله حسنی فرمانده انتظامی استان سمنان درتشریح این پرونده گفت: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر کلاهبرداری در بستر فضای مجازی، که در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی به بررسی های اولیه و مقدماتی کارشناسان پلیس فتا در این راستا اشاره کرد و گفت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد  فردی با ثبت اطلاعیه‌ای در سایت نیازمندی‌های دیوار اقدام به کلاهبرداری نموده است.

این مقام ارشد انتظامی استان ‌بیان داشت : با توجه به حساسیت موضوع، ماموران پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری گردیده، متهم را شناسایی و در نهایت با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

سرهنگ حسنی بیان داشت: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات توسط کارشناسان این پلیس صراحتاً به جرم خود اقرار کرد و در ادامه تحقیقات مشخص شد این مجرم سایبری بواسطه این ترفند در سایر استان ها نیز اقدام به کلاهبرداری نموده است که تحقیقات تکمیلی پلیس فتا استان برای کشف کامل این پرونده همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول در ادامه از فزایش پرونده‌های کلاهبرداری اینترنتی خبر داد و افزود: شهروندان به هیچ عنوان فریب تبلیغات جذاب و اغوا کننده سایت‌های تبلیغاتی را نخورند و قبل از هرگونه اقدامی نسبت به سوءاستفاده‌های احتمالی توجه داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان سمنان دریافت بیعانه و عدم تحویل کالا را یکی از مهمترین کلاهبرداری‌های رایج در بستر سایت های درج آگهی عنوان کرد و گفت: هموطنان عزیز به هیچ عنوان قبل از دریافت کالا هیچ گونه وجهی به حساب فروشندگان واریز ننموده و به فروشگاه هایی که در بستر شبکه های اجتماعی فعالیت دارند اعتماد نکنند.

شایان ذکر است، پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط