رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-05 11:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 144145

پلیس فتا شهرستان ریگان افتتاح شد

جانشین انتظامی استان کرمان از افتتاح مرکز پلیس فتا در شهرستان ریگان خبر داد و گفت : ارتقاء اعتماد مردمی و مقابله با جرایم سایبری و نیز جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی در جامعه از اهداف راه‌اندازی 11مرکز پلیس فتا در شهرستان‌های تابع این استان به شمار می‌آید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ناصر فرشید جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمان در مراسم افتتاح ساختمان پلیس فتا شهرستان ریگان ، گفت: این پلیس با هدف پیشگیری و مبارزه با جرائم سایبری و همچنین امنیت و حفظ حریم خصوصی شهروندان راه اندای، و پاسخگوی نیازمندی‌های  شهروندان محترم در فضای مجازی ارائه خدمات خواهند کرد.

وی بیان داشت:ریگان یازدهمین شهرستانی است که  پلیس فتا در راستای مبارزه با جرائم سایبری راه اندازی و به مردم ارائه خدمت می کند. 

جانشین انتظامی استان افزود: پلیس سایبری ضمن انجام رصد و پایش فضای مجازی، ارائه خدمات و پیگیری شکواییه‌های ارجاعی، ایجاد فرصت آموزشی و اطلاع رسانی از آسیب‌ها، تهدیدات و فرصت‌های فضای مجازی را در راستای پیشگیری از جرایم این حوزه در دستور کار خود دارند.  

سرهنگ ناصر فرشید عنوان کرد: دنیای مجازی در مواردی مانع حضور فیزیکی انسان‌ها در محیط‌های مختلف می‌شود و به‌ نوعی در وقت و هزینه صرفه جویی می‌کند، اما متأسفانه در کنار فواید و مزیت‌های زیاد این فناوری که مهم‌ترین آن دسترسی سریع و آسان به داده‌ها است، تخریب و نابودی آهسته و بدون سر و صدای فضای اینترنت اثرات جبران‌ناپذیری را به همراه می‌آورد که تا سال‌ها جامعه و خانواده را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در ادامه تأمین امنیت فضای مجازی و صیانت از ارزش‌های اسلامی را از اهداف پلیس فتا برشمرد و تصریح کرد: صیانت از هویت ملی و ارزش‌های اسلامی، حفظ حریم خصوصی و صیانت از اموال و منافع افراد در فضای سایبری نتایج عملکرد این پلیس است و هدف اصلی این چنین مراکزی برآورده ساختن مطالبات مردم است وشهروندان با تعامل ، ارتباط ودیدن آموزش‌های لازم دیگر نگران تهدیدات فضای مجازی نخواهند بود.

سرهنگ امین یادگار نژاد عنوان کرد: این پلیس به‌ منظور تسهیل و رفاه حال شهروندان راه‌اندازی شده و مردم این شهرستان از این‌ پس برای طرح شکایات خود می‌توانند به این پلیس مراجعه کنند و دیگر نیازی به سفر به مرکز استان نخواهند داشت.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط