رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 144153

کلاهبرداری با وعده ازدواج

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی یکی از حربه‌های سودجویان اینترنتی را برای رسیدن به اهدافشان، وعده ازدواج به مخاطبانشان عنوان کرد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرگرد "یوسف شاکری" رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی یکی از رایج‌ترین ابزارهای ارتباطی هستند؛ کاربران اینترنتی با استقبال از این نوع ارتباطات، بدون رعایت نکات امنیتی اقدام به برقراری ارتباط با مخاطبانی می‌کنند که دارای هویت‌های ناشناس‌اند.

وی با اشاره به اینکه اعتماد نابجا در ارتباطات شکل‌گرفته باعث بروز ناهنجاری‌های اجتماعی و جرائم اخلاقی و مالی می‌شود، افزود: شبکه‌های اجتماعی محیطی قرار دارند که افراد قادر به پنهان کردن هویت خود هستند و نتیجه آن عدم رعایت موارد اخلاقی است.

این مقام انتظامی ادامه داد: دروغ‌پردازی‌ها و ارسال تصاویر غیراخلاقی ازجمله تهدیدات فراروی مخاطبان و کاربران بوده و انزوای اجتماعی و کاهش قدرت برقراری ارتباطات فیزیکی از دیگر پیامدهای آن است.

سرگرد شاکری با اشاره به اهمیت حفاظت افراد از اطلاعات شخصی خود و عدم اشتراک آن در فضای مجازی، تأکید کرد: به‌طورمعمول افراد سودجو با استفاده از صفحات شخصی در فضای مجازی و بخصوص فضای مجازی موبایلی اقدام به فریب قربانیان خودکرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی با تأکید بر این نکته که کاربران اینترنت به‌هیچ‌وجه ارتباطات مجازی خود را به دنیای واقعی نکشانند، گفت: باهدف ازدواج و تشکیل خانواده وارد فضای مجازی نشوید زیرا افراد با هر هویتی می‌توانند در این فضا فعالیت داشته باشند و خود را آن‌طور که شما می‌پسندید جلوه دهند.

وی اضافه کرد: استفاده از وعده ازدواج یکی از مؤثرترین حربه‌های افراد سودجو برای رسیدن به مقاصد پلیدشان است و متأسفانه افرادی در سنین ازدواج در برخی موارد به این وعده‌ها اعتماد کرده و به دلیل اعتماد نابجا به‌طرف مقابل، خواسته‌های آن‌ها را برآورده کرده که آسیب فراوانی را نیز در این راه متحمل می‌شوند.

این مقام مسئول بیان داشت: کاربران می‌توانند برای دریافت توصیه‌های پیشگیرانه پلیس فتا به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و همچنین در صورت بروز مشکل از طریق شماره تماس 2182707 با پلیس فتا استان خراسان شمالی تماس حاصل نمایند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط