رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۱:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۵۶

آشنایی مدیران ارشد بانکی با جرائم نوظهور مالی در فضای مجازی

کارگاه آموزشي پليس فتا در استان کردستان با موضوع پيشگيري از آسیب‌های نوظهور در فضاي مجازي براي مدیران ارشد بانکی در سالن جلسات بانک تجارت این استان برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مجتبی بهمنی کارشناس پلیس فتا استان کردستان در این کارگاه آموزشی، ضمن اشاره به جرائم رایانه‌ای و بخصوص جرائم مالی در فضای مجازی و ارتباط وقوع این جرائم با ضعف‌های امنیتی در سرویس‌دهی خدمات بانک‌ها در حوزه بانکداری الکترونیک ، توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کرد.

وی در این کارگاه به تشریح مباحثی پیرامون پیشگیری از سرقت اطلاعات بانکی کاربران به روش‌های مختلف و برخی از شگردهای کلاه‌برداری‌های اینترنتی به‌ صورت مهندسی اجتماعی پرداخت و راه‌حل‌های پیشگیری از این قبیل سوءاستفاده‌های مالی و فیشینگ، اسکیمینگ، هک کردن، تهدیدات خودپردازها و سامانه‌های فروش، تهدیدات شبکه‌های اجتماعی، تهدیدات موبایل، روش‌های نوین ارائه اینترنت و همچنین بانکداری الکترونیک را برای حاضران در این کارگاه آموزشی ارائه داد.

در ادامه برگزاری این کارگاه با پخش فیلم و کلیپ‌های آموزشی در راستای پیشگیری از تهدیدات بانکداری الکترونیکی و ارائه نکات مهم و حساس در بحث فعالیت‌های اقتصادی و امنیت فضای مجازی پرداخته شد.

 شایان‌ذکر است، این کارگاه مورد استقبال مدیران بانکی قرار گرفت و تقاضای تمدید آن را کردند و در پایان کارشناس پلیس فتا پاسخگوی سؤالات حاضران شده و راهنمایی‌های لازم را در این خصوص ارائه داد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط