رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-06 12:23
تنظیم اندازه قلم

پ

1:54
کد خبر: 144176

برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی در شبکه بهداشت و درمان

کارگاه پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی به همت دایره اجتماعی فرماندهی انتظامی مانه و سملقان و با همکاری پلیس فتا در شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :  در این کارگاه آموزشی که در جمع کارکنان شبکه بهداشت برگزار شد، کارشناس پلیس فتا شهرستان به بیان راهکارهایی جهت جلوگیری از آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پرداخت.

کارشناس پلیس فتا با بیان اینکه یکی از آسیب‌های اجتماعی مهم در خانواده‌ها استفاده کودکان و نوجوانان بدون آموزش‌های لازم از تکنولوژی های جدید است افزود: گاهی اوقات دیده می‌شود که والدین تبلت یا گوشی هوشمند اختصاصی برای فرزند خود تهیه می‌کنند و این در حالی است که به رمز عبور این وسیله حتی دسترسی ندارند، چنین عمل خطرناکی نه‌ تنها ممکن است آسیب‌های جدی جسمانی و روانی برای کودک و نوجوان در پی داشته باشد بلکه ممکن است امنیت تمام اعضای خانواده را به چالش بکشد.

این کارشناس انتظامی ادامه داد: خانواده‌ای که تعاملات گسترده و منظم با اعضای خود و دیگران داشته باشد خلأ عاطفی و روانی نخواهد داشت و هر میزان که همبستگی اعضای خانواده افزایش یابد تمایل به حضور منفردانه در فضای مجازی کاهش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: زمانی می‌توان گفت فرد معتاد به اینترنت شده است که دارای علائم خستگی زودرس، تنهایی، افسردگی و غیره باشد. روش‌های درمان این نوع اعتیاد نیز، رفتاردرمانی شناختی و تقویت درمانی انگیزش است.

کارشناس مربوطه افزود : اعتیاد اینترنتی نوعی اختلال و بی‌نظمی روانی است و روش درمان آن نیز تشکیل گروه‌های خبری و گروه‌های بحث است. در این شکل از درمان، اعضای اختلالات روانی مرتبط به هم، نقش یک گروه حمایتی را بازی می‌کنند و با ارائه‌ی پیشنهادات و روش‌های برخورد با آن از شدت اعتیاد اینترنتی می‌کاهند.

وی تصریح کرد: اجرای چند قانون ساده در محیط خانه می‌تواند تا اندازه بسیار زیادی آسیب‌های فضای مجازی را محدود سازد، به‌عنوان‌مثال هیچ‌یک از اعضای خانواده حق بردن گوشی به اتاق‌خواب را نداشته باشند،یا مودم تنها در ساعات مشخصی از روز در خانه روشن باشد و خارج از آن ساعات استفاده از آن منع شود، اجرای چنین قوانین ظاهراً ساده، هم در سلامت بدن و جسم اعضای خانواده تأثیر بسزایی خواهد داشت و هم در سلامت روح و اندیشه ایشان مؤثر واقع خواهد شد.

کارشناس پلیس فتا خراسان شمالی اظهار داشت: کاربران می‌توانند برای دریافت توصیه‌های پیشگیرانه پلیس فتا به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و همچنین در صورت بروز مشکل از طریق شماره تماس 2182707 با پلیس فتا استان خراسان شمالی تماس حاصل نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط