رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-09 09:41
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 144203

کلاهبرداری از طریق دستگاه pos

رییس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری فردی که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی بیش از 27 شهروند کرمانی کرده بود، خبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رییس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی  به این پلیس، با در دست داشتن مرجوعه قضایی در خواست رسیدگی به شکوایه خود داشت که پرونده در دست بررسی کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که کلاهبردار با همکاری همسرش با روش خاصی به اطلاعات کارت بانکی خریداران دسترسی پیدا می کردند و این در صورتی بود که خریداران هرگز متوجه چنین کاری نمی شدند و از این طریق زمینه کلاهبرداری  و در نتیجه برداشت از حساب بانکی خریداران  فراهم می شده است.

یادگارنژاد ادامه داد: در این خصوص ضمن شناسایی متهمان ، آنها در یک اقدام ضربتی دستگیر شدند و در بازجویی به عمل آمده انگیزه خود را کسب منافع مالی و سرگرمی بیان داشتند.

 این مقام انتظامی با توجه به اینکه اکثر پرونده های ارجاع شده به پلیس فتا در رابطه با برداشت غیر مجاز از حساب بانکی کاربران می باشد به تمامی خریداران کالا هشدار داد : در زمان خرید از دادن کارت بانکی و اعلام رمز خود به فروشندگان خودداری کنید و حتما رمز و میزان وجه پرداختی بر روی دستگاه کارت‌خوان توسط خودمان وارد شود تا تخلفی در زمینه سوء استفاده از اطلاعات مربوطه توسط  فروشندگان فراهم نشود و همچنین نسبت به فعال کردن پیامک بانکی اقدام  شود تا مردم بتوانند از برداشت های غیرمجاز از حساب هایشان آگاه شوند . .

رییس پلیس فتا استان کرمان سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط