۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۰۸:۳۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۲
سرهنگ مرتضوی مطرح کرد:

کلاهبرداری با ترفند ثبت نام کارت سوخت

رئيس پليس فتا اصفهان به مالکان خودروها و موتورسیکلت های فاقد کارت سوخت توصیه کرد مراقب اپلیکیشن‌های جعلی و بدافزارها باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: شهروندان عزیز صرفاً به مراکز و  سامانه‌های اعلام شده مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری نمایند چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه سوء‌استفاده از کاربران را فراهم آورد.

وی افزود: با اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، مالکان خودرو و موتور سیکلت‌های فاقد صرفا با مراجعه به دفاتر مجاز پلیس +۱۰جهت پیگیری کارت سوخت اقدام و به سایت‌های متفرقه و درگاه‌های تایید نشده مراجعه نکنند.

رئیس پلیس فتا اصفهان ادامه داد: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ثبت نام به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

سرهنگ مرتضوی از احتمال نفوذ بدافزارها به سیستم‌های شهروندان خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از روش‌های ثبت نام، استفاده از اپلیکیشن دولت همراه است، این احتمال وجود دارد تا مجرمان سایبری با طراحی اپلیکیشن‌هایی مشابه و جعلی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران کنند یا با قرار دادن این اپلیکیشن در سایت‌های آلوده به بدافزار، اطلاعات ذخیره شده در سیستم قربانیان را هدف قرار دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط