۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۰۸:۵۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۳
رئیس پلیس فتا استان سمنان :

برای دانلود و خرید فایل‌های مداحی به سایت‌های معتبر مراجعه کنید

رئیس پلیس فتا استان سمنان هشدار داد : همشهریان عزیز برای دانلود و خرید فایل‌های مداحی به سایت‌های معتبر مراجعه نمایند چرا که احتمال آلوده بودن این نوع فایل‌ها به بدافزار و تروجان‌های خطرناک زیاد بوده و در صورت دانلود حتما نسبت به اسکن نمودن آن از طریق آنتی‌ویروس سیستم خود اقدام کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح گفت: در دنیای امروزی سیر پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات و نوآوری‌های حاصل از آن مانند شبکه‌های اجتماعی و اینترنت وغیره موجب پیدایش شگردهای جدید کلاهبرداری در این فضا شده است که در آستانه ماه محرم مجرمان سایبری نیز با سوء استفاده از عواطف ، باورها و احساسات مذهبی مردم، با ترفند جمع‌آوری کمک‌های مالی برای نیازمندان در این ایام اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کنند.

وی افزود: در ایام و مناسبت‌های مختلف مانند ایام سوگواری ابا اعبدالله الحسین و ماه صفر کلاهبرداران با انتشار پیام‌ها و مطالبی مانند کمپین جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای نیازمندان و غیره در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌های اینترنتی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان عزیز می‌نمایند، لذا شهروندان همواره باید مراقب باشند و به هیچ عنوان به این پیام‌ها اعتماد ننموده و اگر می‌خواهند کمکی نیز به افراد نیازمند نمایند حتماً از طریق سایت‌ها و موسسات معتبر صورت پذیرد.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متاسفانه برخی از مجرمان سایبری از حسن نیت هموطنان سوء استفاده نموده و با راه‌اندازی گروه و کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی در قالب طرح‌های خیریه و کمک به خانواده‌های کم بضاعت، جمع آوری نذورات مردمی، کمک مالی به موسسه‌های خیریه و افراد بی‌سرپرست و غیره اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کنند.

این مقام سایبری در خصوص دانلود مداحی‌ در ایام ماه محرم تصریح کرد: کاربران فضای مجازی باید نسبت به دریافت فایل‌ها دقت لازم را داشته باشند و برای دانلود و خرید فایل‌های مداحی به سایت‌های معتبر مراجعه نمایند چرا که احتمال آلوده بودن این نوع فایل‌ها به بدافزار و تروجان‌های خطرناک زیاد بوده و در صورت دانلود حتما نسبت به اسکن نمودن آن از طریق آنتی‌ویروس سیستم خود اقدام کنند.

وی درباره شیوه جدید کلاهبرداری با استفاده از نرم افزار نذری‌ یاب تاکید کرد: یکی از برنامه‌هایی که در سال‌های گذشته راه خود را به برخی گوشی‌ها باز نموده، انواع نرم‌افزارهای نذری‌یاب است که این روزها و در ایام ماه محرم می‌تواند سوژه هدف کلاهبرداران هم باشد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: هیچگاه به کانال‌ها وگروه‌هایی که درشبکه‌های اجتماعی جهت کمک مالی به موسسه‌های خیریه و مراکز نیازمند اقدام به تبلیغ و فعالیت دارند اعتماد و اطمینان نکنید و فقط از طریق درگاه‌هایی که موسسه‌ها و مراکز معتبر جهت کمک ارائه نموده‌اند وپس از حصول اطمینان اقدام به واریز وجه نمایید.

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: کاربران در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین کمک به نیازمندان در فضای مجازی ، موضوع را به پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و  لینک های "مرکز فوریت‌های سایبری" و "ثبت گزارش مردمی"،  با ما در میان گذاشته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط