رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 144293

کابران فضای مجازی،مراقب نشر اکاذیب باشند

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی گفت: بسیاری از اخبار و اطلاعاتی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌یابد ، واقعیت ندارد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد "یوسف شاکری" رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از موارد انتشاریافته در فضای سایبر شایعاتی است که از طریق کاربران در این فضا با اهداف مختلف انتشاریافته است، اظهار داشت: تعدادی از کاربران بدون اطلاع و آگاهی خبرهای فضای مجازی را باور کرده و به بازنشر آن کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: به کلیه همشهریان و کاربران توصیه می‌شود به شایعات منتشرشده در فضای مجازی توجه نکرده و قبل از انتشار از صحت‌وسقم آن اطمینان حاصل کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این میان بسیاری از اخبار کذب توسط افراد فرصت‌طلب و باانگیزه‌های مختلف درسایت ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌گردد، افزود: افرادی که در این فضا اقدام به شایعه‌پراکنی می‌کنند، با ایجاد کانال‌ها و گروه‌های مختلف، خواسته یا ناخواسته و بدون در نظر گرفتن صحت اخبار اقدام به اطلاع‌رسانی و انتشار آن در فضای مجازی نموده و بدون در نظر گرفتن عواقب آن به دنبال بالا بردن بازدیدکنندگان خود می‌باشند، که ممکن است آرامش جامعه را برهم زند.

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه بسیاری از اخبار و اطلاعاتی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌یابد واقعیت ندارد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین منبع دریافت اخبار و اطلاعات صحیح و درست رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی است زیرا این رسانه‌ها با توجه به رسالت خود در اطلاع‌رسانی قطعاً دقیق‌ترین و درست‌ترین اخبار و اطلاعات را منتشر می‌کنند.

سرگرد شاکری از هم‌وطنان عزیز درخواست کرد با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از سایر هشدارهای پلیسی منتشرشده در این خصوص بازدید کرده و نکات ایمنی را رعایت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط