رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 144340

Android 10 منتشر شد

اندروید 10 توسط گوگل با تغییرات گسترده برای محافظت از حریم شخصی کاربران منتشر شد و کنترل بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند از داده‌های برنامه‌ها استفاده نمایند.

تغییرات مهم حفظ حریم خصوصی

در اندروید 10 دسترسی برنامه به حافظه خارجی را محدود کرده‌اند. دسترسی محدود به دایرکتوری مخصوص برنامه، عکس‌ها، فیلم‌ها و کلیپ‌های صوتی ایجاد شده است.

اندروید 10  ACCESS_BACKGROUND_LOCATION را معرفی می‌کند که دسترسی به برنامه را در پس‌زمینه محدود می‌کند. این برنامه می‌تواند موقعیت مکانی را که فقط قابل مشاهده است ردیابی کند یا سرویس پیش‌زمینه را اجرا کند یا سرویس پیش‌زمینه اعلام شود.

photo_2019-09-04_12-16-43.jpg

در اندروید جدید برنامه‌ها می‌توانند فعالیت‌ها را فقط  براساس تعامل کاربر شروع کنند، فعالیت‌های راه‌اندازی از پس‌زمینه محدود هستند.

تمایل مخاطبین حذف شد و تصادفی‌سازی آدرس MAC گنجانده شد، بنابراین با سیستم پیش‌فرض آدرس MAC تصادفی را منتقل می‌کند.

دسترسی به حالت شبکه دستگاه غیرفعال شده است، برنامه‌ها می‌توانند به شناسه‌های غیر resettable مانند IMEI و شماره سریال دسترسی پیدا کنند، برنامه دارای مجوز ممتاز READ_PRIVILEGED_PHONE_STATE است.

سایر تغییرات خصوصی قابل توجه

برنامه‌ها دسترسی محدود به داده‌های کلیپ بورد دارند، یک برنامه فقط درصورتی که کاربر اجازه دسترسی داشته باشد می‌تواند شماره سریال را بخواند.

محدودیت در جزئیات دوربین و ابرداده دوربین، فعال کردن و غیرفعال کردن وای‌فای و بلوتوث، دسترسی سکوت را برای برنامه‌ها برای دسترسی به محتوای صفحه دستگاه غیرفعال می‌کند.

با برنامه‌های میراث، برای اولین بار پس از نصب برنامه، برای اولین بار صفحه نمایش مجوزها ارائه می‌شود که به کاربران فرصتی برای لغو مجوزهای کاربر می‌دهد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط