رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 144367

تحلیل و بررسی برنامه‌های اجتماعی گروهی توسط کارشناسان امنیت

کارشناسان امنیتی از آسیب‌پذیری‌های بزرگ جدید در یک برنامه اجتماعی گروهی ، با افشای تصاویر خصوصی ، مکان واقعی ومشخصات شخصی زیادی حساس پرده برداشته اند.
 

مشاور امنیت Pen Test Partners برنامه‌ی 3fun را به‌عنوان " خراب‌کاری زنجیره ایی حریم خصوصی " نامید و ادعا کرد که مسائل مربوط به حریم خصوصی موجود در آن می‌تواند به مشاغل یا روابط بی‌شماری خاتمه دهد. این برنامه اطلاعات مکانی را مستقیماً تا خانه و طبقه‌ی آپارتمان فاش می‌کند . برخی از اطلاعات کاربران قابل‌مشاهده، حتی مکان خود را در خیابان داونینگ و کاخ سفید تعیین کرده‌اند .

mzl.frxsarkn-770x480.jpg

گرچه محال فرض کردند که کاربران به‌سادگی می‌توانند با بهره‌گیری از شم فناوری به‌صورت دستی موقعیت خود را دوباره بنویسند.به گفته‌ی Alex Lomas همکار Pen Test Partners پیش‌ازاین ، "چندین برنامه دوست‌یابی ازجمله grindr از طریق مواردی که با عنوان" سه‌جانبه "شناخته می‌شوند دارای مشکلات افشای موقعیت مکانی کاربر بوده‌اند." که این درست جایی استکه شخص از ویژگی "فاصله از من" در یک برنامه است ادعا می‌کند و آن را فریب می‌دهد.. با ترفند موقعیت GPSو نگاه کردن به‌ مسافت‌های کاربر ، موقعیت دقیقی کسب می‌کنیم. "اما برنامه‌ی 3fun مت اوت است و فقط موقعیت فرد را برای برنامه‌ی تلفن همراه فاش می‌کند که این امر از امنیت کمتری برخوردار است. 
 

best-app-messenger-10_0.jpg
وی افزود: اگرچه کاربران می‌توانند ارسال اطلاعات طول و عرض جغرافیایی را محدود کنند ، این کار فقط از طرف کاربر انجام می‌شود ، به این معنی که داده‌ها هنوز در سرور موجود است و می‌توانند از طریق API پرسیده شود .در ضمن دردسرسازی‌های شخصی در معرض خطر ، تاریخ تولد و عکس‌های شخصی بودند که حتی با استفاده از تنظیمات حریم شخصی می‌توان جنسیت و وضعیت رابطه‌ها را به اشتراک گذاشت. 

مترجم : زهرا سادات شریفی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط