رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-16 10:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:32
کد خبر: 144371

سارق اینترنتی پسر خانواده از آب در آمد

رئیس پلیس فتا استان لرستان از دستگیری شخصی خبر داد که از حساب پدرش بصورت غیر مجاز اقدام به خرید اینترنتی می کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیمی رئیس پلیس فتا استان لرستان، در تشریح این خبر گفت:شخصی حدودا 50 ساله با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و با ارایه مستندات از برداشت بیش از 5 میلیون تومان، طی شش ماه از حساب بانکی اش توسط اشخاصی ناشناس خبر داد.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: در بررسی روند پرونده مشخص شد که دارنده حساب از فعال بودن رمز دوم(اینترنتی) حسابش بی اطلاع است که احتمال فعالسازی رمز دوم توسط شخص سارق را بیشتر تقویت می کرد.

این مقام انتظامی افزود: کارشناسان پلیس فتا با بررسی مستندات خرید و نحوه برداشت مبالغ از حساب شاکی به سرنخ های رسیدند که نشان می داد پسر خانواده دربرداشت های صورت گرفته از حساب پدر دخیل است که با هماهنگی مرجع قضایی متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

رییس پلیس فتا لرستان گفت: متهم در ابتدا منکر هرگونه اعمال مجرمانه نسبت به برداشت از حساب پدرش شد اما زمانی در برابر مستندات ارایه شده توسط کارشناسان پلیس قرار گرفت لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را تامین نیاز های مالی اش عنوان کرد.

وی افزود: زمانی پدر خانواده جهت پرداخت قبوض و خرید مایحتاج روزانه خانواده کارت بانکی را در اختیار پسرش قرار می دهد ایشان با فعالسازی رمز دوم و ذخیره اطلاعات کارت بانکی پدر اعمال مجرمانه خود را در فرصت مناسب انجام می دهد.

این مقام مسئول ضمن هشدار به شهروندان در خصوص فعالسازی smsبانک بیان کرد برخی از بانک ها نسبت به فعالسازی otp(رمز دوم پویا) اقدام نموده اند که شهروندان می توانند جهت فعالسازی و اختصاص رمز دوم پویا به بانک عامل مراجعه نمایند و سعی کنند از حساب بانک هایی که فاقد رمز پویا برای خرید های اینترنتی هستند استفاده ننمایند. و در صورت روبرو شدن با مشکل می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط