رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-16 10:51
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 144374

ویندوز 7 هنوز در حدود 50 % از کسب وکارها استفاده می‌شود

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که کسب و کارها به استفاده از سیستم‌های عملیاتی قدیمی‌تر مثل ویندوز ۷ و حتی ویندوز ویستا ادامه می‌دهند، اگرچه آن‌ها دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و در مقایسه با ویندوز ۱۰ امن‌تر هستند.
 

تحلیل‌گران داده‌ها نشان داد که ویندوز ۱۰ جذب قابل توجهی را در کاربران مشاهده کرده است و نزدیک به ۵۰ % از سهم بازار است، اما یک گزارش جدید از شبکه امنیت Kaspersky نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران هنوز به طور فعال از سیستم‌های عملیاتی منسوخ مانند ویندوز ۷ و ویستا استفاده می‌کنند.

طبق تحقیقات جدید کاسپرسکی ، بسیاری از مشتریان آن هنوز هم از ویندوز 7 استفاده می‌کنند و این بیشتر به دلیل تعداد زیاد کاربران سازمانی آن است. این تحقیقات نشان می‌دهد که 41٪ از مشتریان مورد بررسی هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنند.

kasperky.jpg

از این بدتر ، برخی هنوز از ویندوز XP و ویندوز ویستا استفاده می‌کنند ، که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و بنابراین به روزرسانی‌های امنیتی را دریافت نمی‌کنند.

به آخرین آمارهای استفاده کاربران به ویندوزها در دنیا نگاه کنید:

Windows-usage.png

الکسی پانکراتوف ، مدیر راه‌حل‌های شرکت در کسپرسکی گفت: "استفاده گسترده از ویندوز 7 نگران کننده است زیرا کمتر از شش ماه فرصت دارد تا این نسخه پشتیبانی نشود."

کمتر از شش ماه فرصت دارد تا ویندوز 7 پشتیبانی نشود. طبق گفته مایکروسافت ، ویندوز 7 در 14 ژانویه 2020 رسماً دریافت به روزرسانی‌های امنیتی ماهانه را متوقف می‌کند.

کسپرسکی در گزارش خود اعلام کرده است که یک سیستم عامل قدیمی و بدون ربات ، یک خطر سایبری محسوب می شود و به کاربران توصیه می شود تا آخرین نسخه ویندوز را ارتقا دهند.

مترجم : مهدی کولیوند

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط