رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:13
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 144414

کلاهبرداری از طریق جمع آوری نذورات شهروندان

رییس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در خصوص جمع آوری نذورات در برخی سایتها و اقدام به کلاهبرداری توسط برخی افراد هشدار داد!

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ محسن محمودی رییس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح خبر اعلام داشت :  یکی از روشهای کلاهبرداران برای سرقت اطلاعات بانکی افراد در مناسبت هایی مانند ماه محرم ، ایجاد صفحات ، کانالها و سایتهایی تحت عنوان جمع آوری نذورات شهروندان است . 

سرهنگ محسن محمودی ادامه داد : در این سایتها ، کانالها و پیج ها کلاهبرداران با هدایت افراد و کاربران به درگاههای جعلی پرداخت ، با وارد کردن اطلاعات حسابهای بانکی شان ، اقدام به سرقت اطلاعات بانکی و رمز کاربران می کنند و در فرصتی مناسب اقدام به خالی نمودن حساب کاربران می نمایند و یا برای گردش پولهای سرقتی از دیگران از آن سوء استفاده می کنند .

وی به کاربران توصیه کرد :پرداخت نذورات خود را از طریق سایتهای معتبر و اصلی سازمانها و نهادهای حمایتی پرداخت نمایند.

رییس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد از مطالب آموزشی این سایت استفاده نموده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط