رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-20 10:45
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 144434

عامل انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی در دام قانون افتاد

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی ازشناسایی  و دستگیری فرد منتشرکننده فایل‌های خصوصی درشبکه اجتماعی اینستاگرام خبرداد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد "یوسف شاکری" رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی درتشریح جزئیات این خبرگفت در پی مراجعه یکی ازشهروندان و اعلام شکایت از فردی ناشناس که با سوءاستفاده ازعکس‌های شخصی او درشبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به راه‌اندازی صفحه‌ای جعلی نموده است، موضوع شناسایی با جدیت دردستور کارمأموران پلیس  فتا قرارگرفت.
وی افزود: مأموران دررسیدگی به پرونده، پس از انجام یکسری تحقیقات تخصصی و اقدامات فنی متهم را شناسایی و به پلیس فتا احضار کردند.
سرگرد شاکری در ادامه بیان داشت: متهم که ابتدا منکر هرگونه اقدام بود پس از مشاهده ادله محکم پلیس لب به اعتراف گشود و دلیل این کار را اختلافات کهنه و قدیمی با شاکی دانست و اظهار داشت: برای انتقام‌جویی عکس‌های خصوصی وی را در شبکه اجتماعی اینستاگرام انتشار کرده است.
رئیس پلیس فتا با بیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم تلقی می‌شود، گفت: افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ در این فضاها توهین به افراد از شایع‌ترین جرائم بوده که مطابق قانون‌، جرم بوده و دارای مجازات هست بنابراین با توجه به نوع توهین‌، مجازات آن نیز متفاوت است و در صورت شکایت‌ کردن توسط شاکی‌ پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.
وی در پایان با تأکید به اینکه شبکه‌های اجتماعی و اینترنت مکان مناسبی برای تسویه‌حساب‌های شخصی نیستند و می‌بایست اختلافات افراد از طریق مراجع قضایی حل شود، از شهروندان خواست در صورت بروز هرگونه مشکل در فضای مجازی به پلیس فتا محل سکونت خود مراجعه و یا موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط