رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-20 12:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 144441

سوء استفاده کلاهبرداران از ناآگاهی افراد سالخورده

رئیس پلیس فتا استان قم به عموم مردم توصیه کرد: شهروندان یک سری آموزش های اولیه و اطلاعات کافی از کلاهبرداری های شایع فضای مجازی در اختیار پدران و مادران سالخورده خود قرار دهند تا به علت عدم آگاهی مورد کلاهبرداری سودجویان فضای مجازی قرار نگیرند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رئیس پلیس فتا استان قم گفت: شهروندان بایستی یک سری از نکات امنیتی را به پدران و مادران خود و افراد سالخورده فامیل آموزش داده و حداقل آنها را نسبت به جرایم شایع و همه گیر فضای مجازی آگاه نمایند.
وی ادامه داد: در بعضی پرونده ها مشاهده می‌شود افراد به دلیل علاقه و محبت، برای پدر و مادر خود گوشی و سیم‌کارت خریداری می کنند تا بتوانند با آنها در ارتباط باشند. بعضی کلاهبرداران با سوءاستفاده از ناآگاهی آنان، با شماره تلفن‌های آنها ارتباط برقرار نموده و با فریبکاری با شماره تماس اهدا شده به آنان در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها اکانت ایجاد نموده و با راه اندازی صفحات و کانال ها با تبلیغات جعلی و اغواکننده، از شهروندان دیگر کلاهبرداری می کنند. 
این مقام انتظامی افزود: کاربران باید بدانند در صورت ناآگاهی پدران و مادران آنها در هنگام کار با فضای مجازی و گوشی های همراه در پرونده های متشکله، در نهایت در ابتدا این پدران و مادران هستند که در ظن اتهام قرار دارند.
سرهنگ موالی بیان کرد: حتماً شهروندان محترم سعی کنند در صورت تهیه چنین تجهیزات و امکاناتی برای افراد سالخورده فامیل به خصوص والدین خود، در صورتی که آنها اطلاعات کافی در زمینه کلاهبرداری های عام فضای مجازی را ندارند، حتما آموزش‌های اولیه را به آنها بدهند تا از دردسرهای احتمالی آتی که برای سن آنها نیز مضر است، جلوگیری گردد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط