رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۰۹:۰۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۴

شاگرد عامل برداشت غیر مجاز از حساب راننده

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: فردی که با دستیابی به اطلاعات کارت بانکی از جمله رمز دوم، صاحب کار خود اقدام به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب وی نموده بود شناسایی گردید.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌محمد باقرسلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در تشریح این خبر گفت: راننده کامیونی در محل پلیس فتا شهرستان ملایر حضور یافت و مدعی شد که از حسابش مبلغی بصورت غیرمجاز برداشت شده است، که در این خصوص، موضوع بصورت ویژه در دستورکار کارشناسان این پلیس قرارگرفت.
وی افزود: در این رابطه با انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد از حساب این فرد مبالغی بصورت اینترنتی به چند حساب منتقل شده است و در ادامه مشخص گردید عامل برداشت غیرمجاز از حساب شاکى، با در دست داشتن اطلاعات حساب و اطلاعات کارت عابر بانک از جمله رمز دوم اقدام به برداشت، طی چند فقره نموده است.
این مسئول انتظامی ادامه داد: در تحقیقات بعمل آمده و اقدامات فنى و پلیسى متهم که مدتی به عنوان شاگرد و کمک راننده با شاکی همکاری داشته و با سوءاستفاده از اعتماد وی به اطلاعات کارت بانکی او دسترسی پیدا کرده بود، شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به این پلیس فراخوانده شد.

سرهنگ سلگی تصریح کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌نمود که درمواجهه با ادله و مستندات جمع‌آوری‌شده لب به اعتراف گشود و بیان کرد با توجه به اینکه شاکی پرونده کارت‌بانکی‌اش را در اختیار وی قرار داده است با فعال‌سازی رمز دوم کارت، اقدام به برداشت از حسابش نموده.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه مطرح کرد: قرار دادن اطلاعات بانکی در اختیار دیگران و عدم اقدام جهت تغییر رمزهای کارت از زمینه های وقوع این قبیل جرائم است از این رو توصیه می شود از ارائه اطلاعات کارت‌های بانکی به سایرین خودداری کرده و در مقاطع زمانی کوتاه مدت نسبت به تغییر رمزهای اول و دوم آن ها اقدام شود.
سرهنگ سلگی در پایان گفت: همچنین کاربران درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط