رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-24 11:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 144506

باز هم انتشار تصاویر شخصی با انگیزه هتک حیثیت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: تا زمانی که رابطه ها به طور کامل در فضای حقیقی شکل نگرفته اند از ارسال هرگونه اطلاعات شخصی برای دیگران خودداری کنید

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی با هویت معلوم به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی خود در فضای مجازی، لذا پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات اولیه از شاکیه عنوان کرد مدتی قبل در شبکه‌اجتماعی اینستاگرام با فردی آشنا شدم و چون این رابطه بصورت مجازی بوده درخواست وی را پذیرفتم و پس از گذشت مدتی از آشنایی با وی به بهانه ازدواج اعتماد کردم و تعدادی از تصاویر خصوصی خودم را برای وی ارسال نمودم اما پس از مدتی درخواست‌های نامربوطی از من داشت زمانی که با مخالفتم مواجه شد تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات خصوص ام در فضای مجازی نمود.

سرهنگ امین یادگارنژاد تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی و تخصصی و با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.
این مقام انتظامی با استناد به قانون جرائم رایانه‌ای گفت: هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

وی همچنین افزود: کاربران مراقب گوشی‌های هوشمند خود که اطلاعات مهم و خصوصی بر روی آن‌ها ذخیره شده است باشند و بهتر است در کنار استفاده مطلوب ازآن نکات امنیتی را رعایت نمایند.

این مقام مسئول در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط