رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-25 12:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:53
کد خبر: 144546

کشف پرونده اینترنتی 500 میلیون ریالی در گرگان

رئيس پليس فتا گلستان از شناسایی و دستگیری دو متهم خبر داد که اقدام به کلاه‌برداری 500 میلیون ریالی از حساب شهروندان گرگانی کرده بودند .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا گلستان در تشریح این خبر گفت: طی هفته جاری پرونده‌ای از سوی مرجع قضایی بدست این پلیس رسید که شهروندی خواهان رسیدگی به پرونده کلاه‌ برداری از وی شده بود . 

وی افزود: درروند رسیدگی به پرونده مذکور مشخص شد مالباخته طعمه فیشینگ شده که افرادی پس از سرقت اطلاعات کارت‌بانکی وی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب او کرده اند .

سرهنگ پرسا تصریح کرد: با بررسی‌های فنی و اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، دو کلاه‌بردار که پسرعمو بودند شناسایی و دستگیر شدند و  در ادامه  تحقیقات، به برداشت مبلغ 500میلیون ریال از حساب 4 نفر اعتراف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت : این دو فیشینگ کار با عناوین فروش نرم‌افزارهای صیغه یاب، ماهواره جیبی و شارژ و بسته اینترنت رایگان شهروندان را به دام صفحات جعلی می‌انداختند و حساب قربانیان را خالی می‌کردند.

رئیس پلیس فتا گلستان اظهار کرد: متهمان که دانشجو و پسرعمو بودند پس از تکمیل تحقیقات با دستور مرجع قضایی روانه زندان شدند . 

وی گفت: پیشنهاد پلیس فتا،خرید از فروشگاه‌های معتبری هست که دارای نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد بوده که به‌اصطلاح شناسنامه‌دار هستند.

رئیس پلیس فتا گلستان با بیان اینکه فیشینگ ممکن است از سوی افراد آشنا و دوستان ارسال شود، تصریح کرد: لینک‌های فیشینگ ممکن است بصورت پیغام یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی، تحت پوشش وب سایت‌های خیریه، پیغام فوری اجناس و کالا باقیمت مناسب و ارسال رایگان یا از طریق پیام کوتاه برای کاربران ارسال شود.

این مقام مسئول از هم‌وطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌های مردمی اعلام کنند . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط