رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-27 10:53
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 144587

سرقت اینترنتی با شگرد ارسال پیامک " برنده شدن در قرعه کشی "

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص پیامكی که توسط افراد سود جو با مضمون " تبریک ! شما برنده جایزه اصلی قرعه کشی این ماه شده اید " ، برای شهروندان ارسال می شود ،هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی محمدپور رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر گفت: افراد سودجو با ارسال پیامک یا تماس با شهروندان، اصناف، ادارات دولتی و خصوصی، شماره حساب عابر بانک آن‌ها را به شیوه‌های مختلف از قبیل مشارکت در امور خیریه، خرید زمین، پوشاک، لوازم خانگی، کالاهای پزشکی و بهداشتی برای بیمارستان‌ها و... به قصد واریز وجه، دریافت کرده و بعد از مدتی به قربانی زنگ زده از او می‌خواهند حساب بانکی خود را کنترل کند، در صورتی که مبلغی به حساب قربانی واریز نشده است.

وی ادامه داد: فرد کلاهبردار با شیوه‌های مختلف، قربانی را پای دستگاه عابر بانک کشانده و با شگرد خاصی، ضمن بدست آوردن رمز دوم اینترنتی حساب عابر بانک قربان، در یک فرصت مناسب حساب وی را خالی می‌کند. 

این مقام انتظامی تاکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان اعتنایی به این گونه تماس‌ها و پیامک‌ها نکرده و برای واریز مبلغ به حسابشان صرفا داشتن شماره حساب یا شماره کارت بانکی کافی است و هیچ لزومی به مراجعه به دستگاه خودپرداز ندارد.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط