رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-27 11:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 144589

ایجاد سایت های فیشینگ با ترفند سوء استفاده از پروتکل Https

رئیس پلیس فتا استان کرمان هشدار داد: کاربران  نسبت به سایت های فیشینگ که از HTTPS سوء استفاده می‌کنند، محتاط باشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: با افزایش میزان استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری‌شده به‌ منظور ایجاد ارتباط امن، کلاه‌برداران اینترنتی هم برای پیش‌بردن اعمال مجرمانه‌شان به‌ سمت استفاده از HTTPS رفته‌اند.

وی افزود:HTTPS  به معنی یک اتصال امن و رمز گذاری شده با یک سرور است تا با رمزگذاری ترافیک بین وب‌سایت و مرورگر، از حریم خصوصی افراد حفاظت کند، بدین‌ترتیب دیگران نمی‌توانند داده‌ تبادل‌شده را رؤیت کنند.

رئیس پلیس فتا کرمان گفت: مجرمان سایبری از این سردرگمی کاربران در مورد HTTPS آگاه هستند و این خود دلیلی بر افزایش سوء استفاده از افراد از طریق کلاهبرداری به روش فیشینگ است.

یادگار نژاد در خصوص مقابله با این نوع کلاهبرداری گفت: کاربران علاوه بر توجه به پروتکل امن HTTPS در ابتدای ادرس سایت حتما به نشانه صحیح آدرس سایت نیز توجه کنند.

وی همچنین توصیه کرد: از کلیک کردن بر روی لینک های ارسالی از طرف افراد ناشناس و موجود در کلیه تارنماها که افراد را به یک سری درگاه پرداخت بانکی هدایت می کنند جدا خودداری نمایند.

این مقام مسئول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط