رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-06-27 13:54
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 144595

کلاهبرداری با عنوان فروش انگشتر عقیق در بستر دیوار

رئیس پلیس فتا یزد گفت: کلاهبرداری که با درج آگهی فروش "فروش انگشتر عقیق"در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، توسط پلیس فتا یزد شناسایی شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبرگفت: یکی از شهروندان با مراجعه حضوری به این پلیس مدعی شد، از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار اقدام به خرید انگشتر عقیق کرده و پس از واریز پول به حساب فرد کلاهبردار، وی گوشی خود را خاموش و پاسخگو نبوده است که با بررسی پرونده، متهم شناسایی شد . 

وی ادامه داد: افراد سودجو با درج آگهی دروغین در سایت و اپلیکیشن‌های موبایل مانند دیوار اقدام به کلاهبرداری با دریافت ودیعه جهت رزرو کالا کرده و با توجه به اینکه هیچگونه کالایی رد و بدل نمی‌شود فرد کلاهبردار نیز پاسخگو تماس‌ها نمی باشد.

این مقام انتظامی بیان داشت: هنگام مراجعه به سایت دیوار و سایت‌های مشابه به راحتی به تبلیغات فریبانه اعتماد نکرده و تحت هیچ شرایطی بیعانه پرداخت نکنید و معامله را حتما حضوری انجام داده و قولنامه بین طرفین با امضای دو شاهد صورت گیرید زیرا ممکن است کالای خریداری شده دزدی باشد که عواقب خاص خود را در پی خواهد داشت.

سرهنگ ابوطالبی افزود: اعتماد بی جا به افراد بدون داشتن شناخت کافی و تحت‌تاثیر قرار گرفتن تبلیغات اغوا‌کننده آنها، ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق سایت‌های مجازی و عدم شناخت راه‌های تشخیص کالای مسروقه از جمله دلایل به دام افتادن افراد است.

رئیس پلیس فتا یزد در پایان از شهروندان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط