رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۰۹:۴۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۸

دستگیری عامل اخاذی در شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری عامل مزاحمت و تهدید یکی از شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام و تلگرام خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرهنگ ایرج پورمستمند رئیس پلیس فتا گیلان در تشریح این خبر گفت: خانمی به همراه دستور مقام قضایی با مراجعه به این پلیس گفت از طریق شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام از طرف شخصی ناشناس مورد تهدید و اخاذی با انتشار تصاویر خصوصی قرارگرفته است.بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات علمی، پلیسی و با بررسی‌های به‌عمل‌آمده توسط کارشناسان خبره این پلیس و همچنین اظهارات شاکیِ،متهم ۱۸ ساله را در همین رابطه در رشت شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

سرهنگ  پورمستمند ادامه داد: متهم با مشاهده مستندات مربوطه به جرم خود اعتراف و اظهار کرد، در سایت دیوار یک آگهی فروش دیده و با ذخیره شماره و دیدن عکس پروفایل متهم وسوسه شده و با راه‌اندازی کانال و صفحات مستهجن از تصاویر متهم اقدام به تهدید و اخاذی از وی کرده است. 

وی تصریح کرد:با توجه به اعتراف متهم، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد. 

رئیس پلیس فتا بابیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است، گفت: افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ در این فضا توهین به افراد از شایع‌ترین جرائم بوده که مطابق قانون،جرم بوده و دارای مجازات می‌باشد.بنابراین با توجه به نوع توهین،مجازات آن نیز متفاوت است و در صورت شکایت کردن توسط شاکی،پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.  

این مقام مسئول از شهروندان خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط